Dilipak’tan kendi aleyhine suç duyurusu: ‘Türkiye’ye karşı uluslararası komplonun parçası kim?’

Akit köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül’ün ‘İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı’ iddialarının ardından kendi aleyhinde savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dilipak, ”Gerçekten böyle bir suç işlediysem cezalandırılmamı talep ediyorum” dedi.

Habervakti’nin aktardığına göre, Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül’ün twitter üzerinden bulunduğu bir iddiadan yola çıkarak başsavcılığa kendi aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Başvuruyu Dilipak adına avukatı Faruk Keleştimur yaptı.

Yeni Şafak ilk çıktığında gazetenin baş yazarı olduğunu vurgulayan Dilipak, ”Ahmet Albayrak Bey’e sordum. Sizinle çok eskilerden tanışırız. Madem bu arkadaş gazetede, gazete arşivinde bu tür bilgiler varsa savcılığa Ahmet Albayrak ve CEO’su Ömer Bolat’ın bilgi vermesini istedik. Ahmet Taşgetiren hakkında da böyle bir iddia var. O da dahil edilsin. Gerçekten böyle bir suç işlediysem cezalandırılmamı talep ediyorum” dedi

NE OLMUŞTU?

Dilipak, Taksim Camii ile ilgili olarak Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberi paylaşarak ‘şimdi bu nereden çıktı’ ifadelerini kullanmıştı.

Dilipak’a karşı Karagül, “İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı; Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Taşgetiren üzerinden mi yürütülüyor? Konuşmaları, yazıları, nefret sınırına varan üslupları, pozisyon alışları bireysel bakış farkının, muhalif olmanın çok ötesinde. Şaşırtıcı, merak uyandırıcı.” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin