Dilipak yeni hile yöntemini mi yazdı: ‘İptal oylarında patlama olabilir!’

Seçimlerdeki hile ve hukuksuzluklarla ilgili tartışmalar yeniden alevlendi. Usulsüz onbinlerce seçmen kaydına rağmen seçim kurulları ve yargı harekete geçmezken, hükümete yakın yazar Abdurrahman Dilipak, 31 Mart seçimlerinde iptal oylarında patlama yaşanacağını yazdı.

Yerel seçimleri köşesine taşıyan hükümete yakın Yeni Akit yazarı  Dilipak, bu şekilde giderse seçmenin sandığa gitmeyebileceğini ya da iptal oylarında patlama olabileceğini söyledi. Dilipak’ın yazısı yeni seçim hile yöntemini mi deşifre etti tartışması başlattı. 2015’teki milletvekilleri seçiminde 2.5 milyon oy iptal edilmişti.

Akit yazarı  Dilipak, 31 Mart’ta yapılacak seçimin sonuçları üzerine bir değerlendirme yaptı. Dilipak, “Seçim sonuçları birçok sürprize gebe” diyerek “Böyle giderse seçmen sandığa gitmeyebilir ya da iptal oylarında patlama yaşanabilir” ifadesini kullandı.

Seçmenin alternatifi olmadığını savunan Dilipak  “AK Partili seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? CHP’li seçmen partisini bırakıp nereye gidecek?” diye sordu.

Dilipak’ın “Seçmenin kafası karışık” başlığıyla (2 Şubat 2019) yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

Hiçbir seçimde seçmenin kafası, özellikle de adaylar konusunda kafası bu kadar karışık değildi.

Partilerin çoğunda, aday gösterilen kişiler ne kadar çok görünürse o parti o kadar az oy alır.

Bu seçimde partiler arası polemiklerden çok parti içi polemikler ağırlıkta. Bu anlamda seçim sonuçları herkes için birçok sürprize gebe. Böyle giderse seçmen sandığa gitmeyebilir ya da iptal oylarda patlama yaşanabilir. Hani seçmenin birini bırakıp ötekine gidecek hali de yok. AK Partili seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? CHP’li seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? Hemen hemen hiç birinin alternatifi yok.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin