Devlet kurumları Hamidiye suyu tek tek bırakıyor!

TGS'nin ardından Vakıfbank, Milli Saraylar ve iki bakanlığın daha İBB'nin iştiraki olan Hamidiye suyla anlaşmasını sonlandırdı.

Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından devlet kurumları İBB iştikari olan Hamidiye suyu tek tek bırakmaya başladı. Geçtiğimiz hafta THY’nin yer hizmetleri veren iştirak şirketi TGS, Hamidiye su alım anlaşmasını sonlandırmıştı. Milli Saraylar ve Vakıfbank ile iki bakanlığın da su almayı bıraktığı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Milli Saraylar ve Vakıfbank ile iki bakanlığın da su almayı bıraktığını söyledi. Sputnik’ten Atilla Güner’in haberine göre, RS FM canlı yayınına katılan Balyalı, kamu kurumlarının Hamidiye ile sözleşmelerini Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesi sonrası sonlandırdığını söyledi. “Kültür Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, Milli Saraylar vazgeçti Hamidiye almaktan. Vakıfbank su almayı bıraktı.” diyen Balyalı, “Seçimle birlikte sihirli değnek değmiş Hamidiye’den vazgeçmişler. Bunun başka bir gerekçesi yok.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin