DEVA Partili Yeneroğlu: Hukuk esas alınsaydı Hakan’ın annesinin mahkûm edilmesi imkansızdı

Anne ve babası cezaevinde tutuklu bulunan 12 yaşındaki lösemi hastası Hakan’ın annesi Sabriye Dağdeviren’in dosyasını incelediklerini belirten DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Sadece hukuk esas alınmış olsaydı zaten terör örgütü üyeliğinden mahkum edilmesi imkansızdı ve evladının yanında olurdu.’’ dedi.

Anne ve babası 15 gün arayla tutuklanan Lösemi hastası Hakan’ın tedavi sürecinde en azından annesi Sabriye Dağdevir’in yanında olması için günlerdir sosyal medyada düzenlenen kampanyaya binlerce insan destek verip Hakan’ın annesine kavuşmasını istedi.

Twietter hesabından lösemi hastası Hakan’ın annesi Sabriye Dağdevir’in hukuki durumuyla ilgili paylaşımda bulunan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Küçük Hakan’ın annesinin dosyasını inceledik. Sadece hukuk esas alınmış olsaydı zaten terör örgütü üyeliğinden mahkum edilmesi imkansızdı ve evladının yanında olurdu. Yargıtay’ın terör örgütü üyeliği kriterleri hukuken savunulabilir değil. Lazım olan merhamet değil, adalettir.

Hakan’ın Annesinin dosyası ile ilgili önümüzdeki günlerde bir makale yayınlayıp, olağanüstü şartlar içinde siyasetin de baskısı sonucu hukukun nasıl büküldüğünü izah edeceğim. Tabi Hakan’ın Annesi gibi sayısız vaka söz konusu. Hukuk devletine dönülmedikçe bu acılar bitmez.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin