Depreme hazırlık için 800 bin, millet bahçelerine 97 milyon TL bütçe

İstanbul’daki binaların depreme karşı güçlendirilmesi için yalnızca 800 bin TL kaynak ayrıldı. Birgün gazetesinin haberine göre üç millet bahçesi için imzalanan bütçe ise 96,8 milyon TL.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın deprem güçlendirme ve TOKİ marifetiyle yapılan millet bahçeleri için ayırdığı para, beklenen İstanbul depremine karşı umursamazlığı bir kez daha gözler önüne serdi. İstanbul’un farklı ilçelerinde bulunan üç millet bahçesi için 96 milyon 800 bin TL’yi aşkın parayı gözden çıkaran bakanlık, kentteki deprem güçlendirme çalışmaları kapsamında 2021 yılı için yalnızca 800 bin TL kaynak ayırabildi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, olası depremlerde kamu binalarının afet planı bulunup bulunmadığını ve olası İstanbul depremine karşı yapılan hazırlıkların neler olduğunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tanrıkulu’nun sorularına verdiği yanıt, 2021 yılında güçlendirme çalışmalarına yalnızca 800 bin TL kaynak ayrıldığını ortaya koydu.

DEPREME YOK, BAHÇEYE VAR

Beklenen depreme karşı İstanbul’u depreme hazırlamak amacıyla yalnızca 800 bin TL kaynak ayıran bakanlığın, millet bahçeleri için kesenin ağzını açtığı öğrenildi. TOKİ’nin İstanbul’un üç farklı ilçesine inşa ettireceği millet bahçeleri için ayrılan toplam kaynak, deprem güçlendirme çalışmaları için ayrılan 800 bin TL’yi sollayarak 96,8 milyon TL’ye ulaştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Necip Fazıl, Destan’ında: “Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul / Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul” der.
    800 bin / 97 milyon = 121 (yüz yirmi bir) yapar.
    O gün Kemalist şemsiyesi altında milletin kanını emen hilebazlara bunları söyleyen şair, bugünü görse İslam perdesi altında bu zulümleri yapanlara bilmem ki: “Allah’ın yüz pulunu bekleye dursun yüz kul /
    Bir kişiye tam doksan, doksan kişiye bir pul” der miydi acaba?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin