Deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu kalbine yenik düştü

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti.

Bir süre önce kalp ameliyatı geçiren ve rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Gündoğdu, dün Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede ameliyata alındı.

Kalbine stent yerleştirilen Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaştı. Gündoğdu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konunusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin