Denizli, Aksaray ve Konya’da operasyon: 61 gözaltı

15 Temmuz sonrası hukuksuz operasyonlar kapsamında Denizli’nin Acıpayan ilçesinde 23 kişi gözaltına alındı. Suçlama ise hukuki delil niteliği taşımayan ‘bylock’ gösterildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Denizli İl Jandarma komutanlığı ekipleri eş zamanlı olarak 26 ayrı adrese baskın yaptı. Baskınlarda, 23 kişiyi gözaltına aldı. 3 kişi için operasyonların devam ettiği belirlendi.

Aksaray merkezli operasyonda 18 gözaltı

Aksaray merkezli 2 ilde, sözde F…/PDY’ye yönelik operasyonda 17 sağlık çalışanı gözaltına alındı. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Aksaray ve Hatay’da daha önce meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 18 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı baskınlarda aralarında doktor, hemşire ve sağlık teknikerlerinin bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Bir kişi ise aranıyor.

Şirket Yöneticilerine ‘Bylock’ Operasyonu: 17 Gözaltı

Konya’da yürütülen soruşturma kapsamında hukuki delil niteliği taşımayan ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu öne sürülen özel şirket yöneticilerine yönelik yapılan operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. 6 kişi de aranıyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin