Deniz Baykal hastaneye kaldırıldı; sağlık durumuyla ilgili resmi açıklama yapıldı

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal bu sabah Ankara’daki evinde rahatsızlandı. 79 yaşındaki Baykal, yüksek ateş şikayetiyle yakınları tarafından önce özel bir hastaneye ardından da İbni Sina Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Baykal’a üst solunum yolları enfeksiyonu teşhisi konuldu ve yoğun bakım servisine alındı. Deniz Baykal’ın durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Haberin duyulmasının ardından çok sayıda CHP’li hastaneye akın etti.

Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, “Kendisini gördüm, kendisiyle konuştum. Bilinci açık. Güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. Ayağı oldukça toparlandı, elinde de gelişme görülüyor.” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ı hastanede ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ı tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi’nde ziyareti sonrası açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Sohbet ettik, kendisi de konuşuyor. Ama önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor. Önümüzdeki süreç için de umarız hiçbir engelle karşılaşmadan kısa süre içerisinde sağlığına kavuşur ve tekrar görevinin başına dönmüş olur. Hiçbir vatandaşım merak etmesin. Deniz Bey sağlıklı, sol ayağında ve sol tarafında bazı tıbbi açıdan sorun olduğu söylenmekle birlikte hekimler uyardığı zaman sol ayağını ve elini oynatıyor. O da zaman içinde aşılmış olacak.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Baykal’ı, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Hastaneden açıklama: Sol kol ve bacakta güçsüzlük var

Ankara Üniversitesi’nin Hastanelerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi vermek üzerinde hastane önünde açıklama yaptı. Baykal’ın bu sabah saatlerinde sol tarafındaki güçsüzlük şikayeti ile hastaneye başvurduğunu belirten Güzel, şunları söyledi:

“Beyin cerrahi, anestezi ve radyoloji bölümleri müdahale etti. Anjiyoda beyne giden ana damarın kapalı olduğu görüldü. Tıkanmış olan damar açılarak stent takıldı. Baykal’ın bilinci açık. Şu an yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Beyin fonksiyonları yerinde vücudunun sol bölümünde güçsüzlük var. Sol kolu ve bacağında hafif güçsüzlük var, bunların düzelmesini bekliyoruz. Kapalı işlemle girişimsel olarak damar açıldı. Bu durumlarda hayati tehlike kısmi olsa da vardır, şu an bilinci açık, konuşabilecek durumda. Takip ediyoruz”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin