Demirtaş’ın annesi: Tenzile hanım yaşasaydı, Erdoğan’ı ona şikayet ederdim

HDP’nin 4 yıldır tutuklu olan eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş, Erdoğan’a hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

Sadiye Demirtaş, “Erdoğan hapse atılınca ben ona çok ağladım. Sonra çıktı, başbakan oldu. Benim oğlumu suçsuz yere hapse attı. Vallah hakkımı helal etmiyorum ona. Tenzile Erdoğan sağ olsaydı ona şikayet ederdim.” ifadelerini kullandı.

140Journos, Selahattin Demirtaş’ın eşi, çocukları ve annesiyle görüştü. Ailenin yaşadıklarının perde arkasını görüntülü olarak haberleştirdi. Sadiye Demirtaş’ın sözleri dikkat çekiciydi. Erdoğan tutuklandığı dönemde onun için çok ağladığını anlatan Sadiye Demirteş, şunları söylüyor:

“Ne biçim kanundur bu ne biçim Müslümanlıktır? Benim oğlumu götürmüşler dünyanın bir köşesine, bunun hiç mi merhameti yok? Erdoğan hapisteyken ben dünya kadar ona ağladım. Üzülmüştüm. Çıktıktan sonra başbakan oldu. Çocukların ayakkabı koymak için yere serdiği gazetenin üzerinde resmi var dı kızdım çocuklara. Dedim yazıktır günahtır, bunun fotoğrafı var üstünde. Her halde bu da hakkını veriyor artık. Bak oğlumun yanına gidemedim, yolda kaza yaptım. O benim oğlumu suçsuz yere hapse attı. Gidip göremiyorum. Ben engelliyim. Kalmışız iki yaşlı. Selahattin de yok. Şimdi benim hakkımı kimden alır Allah? Vallah hakkımı ona helal etmiyorum. Eğer Tenzile hanım yaşasaydı onu şikayet ederdim. Gider söylerdim. Tenzile hanım da kabul etmezdi. Böyle zulüm haksızlık olur mu?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin