Demirtaş: ‘Mahallenin delisi, karşı mahallenin katili’ olarak yaftalanmayı göze alıyorum’

Yaklaşık 6 yıldır Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkın duygularının tercümanı olmaya çalışırken, bedel ödediğini ve bunu göze aldığını ifade etti. Demirtaş, ”Mahallenin delisi, karşı mahallenin katili’ olarak yaftalanmayı göze alıyorum.” dedi.

Terör örgütü PKK, Mersin saldırısını kınayan Demirtaş ve HDP’yi ima ederek “Kürt halkını ve değerlerini korumak için kendini feda edenlerin, hangi gerekçeyle olursa olsun düşman diliyle kınanması ancak sindirilmişlikle ifade edilebilir. Bu dili kullananlar halkın değerlerini temsil etmiyor” demişti.

Sosyal medyadan peş peşe attığı tweetlerle önemli mesajlar veren Selahattin Demirtaş, “Konforlu alanlarından “siyaset” yapanların çıtları çıkmasa da, tek başıma bile kalsam inandığım doğruları savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Tarih hepimizi, söylediklerimiz ve sustuklarımızla yargılayacak bir gün” ifadelerini kullandı.

Demirtaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şunları söyledi:

“Milyonların sessiz barış çığlığını hücremden duyuyorum, halkın duygularının tercümanı olmaya çalışıyorum.

Elbette bunun bedelleri oluyor. Mahallenin “delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi” ya da karşı mahallenin “teröristi, katili” olarak yaftalanmayı göze alıyorum.

Konforlu alanlarından “siyaset” yapanların çıtları çıkmasa da, tek başıma bile kalsam inandığım doğruları savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Tarih hepimizi, söylediklerimiz ve sustuklarımızla yargılayacak bir gün.

“KİMSE GERİ ADIM ATMAMIZI İSTEMESİN”

Demokratik siyasette ısrar ve barış politikası, bizim için ilkeseldir. Kimse geri adım atmamızı beklemesin.

Her koşulda ilkelerimizi savunacak, halkın demokratik çözüm ve barış isteğini tüm olanaklarımızla, gür sesle söylemeyi sürdüreceğiz.

Faşizmi yıkacak, mutlaka kazanacağız.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin