Demirtaş: AİHM yüzünden az kalsın dışarıyı boyluyorduk!

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi’nden avukatları aracılığla Twitter’dan paylaştığı pazartesi mesajlarına devam ediyor. Demirtaş, uygulanmayan AİHM kararı ve mahkemeler eliyle yapılan hukuksuzlukları tiye aldı. Şu cümleleri yazdı: “Geçen gün AİHM’den “derhal orayı tahliye edin” diye tebligat aldık, neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu. Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk”

Mesajlarında, dışarıdaki muhalefetin örgütsüzlüğünü, moral bozukluğunu ve umutsuzluğu esprili bir dille eleştiren Demirtaş, karamsarlıklarını dile getirenlere,  “Ama çok da karamsar olmayın, 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. diye seslendi. Yerel seçimleri hatırlatan Demirtaş, “AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz” dedi.

Yerel seçim çalışmalarına da değinen Demirtaş, demokrasiyi yerelden kurmak için gençleri, kadınları belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için adaylık başvurusu yapmaya ve görev almaya davet etti. Demirtaş  12 Aralık Çarşamba saat 10.00’da Ankara Sincan’daki duruşmasından da haberdar etti.

Demirtaş’ın mesajlarından bazıları şöyle:

– Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Laf ola diye sormuyorum tabii, gerçekten nasılsınız? Şu sıralar, “Nasıl iyi olalım, her gün biraz daha kötüye gidiyor her şey” lafını o kadar çok duyuyorum ki.

– Geçenlerde iki avukat geldi, önceden tanışmıyorduk, savunma grubumuza haber verip gelebiliyorlar. “Çok daraldık, biraz moral bulalım diye geldik” dediler. “Edirne’ye gezmeye mi?” diye sordum, “Yok, Edirne Cezaevi’ne” dediler.

– “Dışarıda durum o kadar mı vahim?” dedim, “Anla işte” dediler. “E kalın o zaman? Size iki küçük hücre de ayarlarım” dedim, nasıl sevindiler görseniz. Şaka tabii, nereden ayarlayacağım, yer yok ki zaten cezaevinde.

NEYSE Kİ HÜKÜMET ARAYA GİRİP TAHLİYEYE ENGEL OLDU!

– Biz milletvekili olmamıza rağmen içeri girene kadar canımız çıktı. Geçen gün AİHM’den “derhal orayı tahliye edin” diye tebligat aldık, neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu. Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk.

4 YIL 8 AYLIĞINA DA OLSA YERİMİZİ GARANTİLEDİK

– Sonra Saray’ın adaleti, adalet sarayından bize hızlı bir şekilde devre mülk bir tapu ayarladı, 4 yıl 8 aylığına da olsa yerimizi garantiledik. Bu devirde gemisini kurtaran kaptan kardeşim. Hiçbir şey yapmıyorsunuz, sonra da ‘Vay efendim bizi niye içeri atmıyorlar?’

‘AKP’YE OY VERİN KESİN İÇERİDESİNİZ’

– Ama çok da karamsar olmayın, 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. Giremeseniz de umudunuzu kaybetmeyin, önümüzde yerel seçimler var. AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin