Davutoğlu’na Meclis önünde polis barikatı: Partililer darp edildi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM önünde polis engeliyle karşılaştı. TBMM Çankaya kapısı önünde siyaset-mafya-medya ilişkisine dair basın açıklaması yapacağını duyuran Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu polis engeliyle karşılaştı. Meclis kapısı önüne polis barikatları çekildi, güvenlik önlemleri artırıldı.

Davutoğlu’nun konuşma yapmasına izin verilmezken bazı partililer polis tarafından darp edildi.

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamada “Basın açıklamamızı Çankaya kapısının sağ tarafında yer alan merdivenlerden yapacağız” denildi.

”HİÇBİR YAPI KENDİNİ DEVLET YERİNE KOYAMAZ”

Karar gazetesindeki habere göre, daha sonra kameraların karşısına geçen Davutoğlu şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye Cumhuriyeti devleti, hiçbir şahsın, hiçbir siyasi grubun tekelinde değildir. Hiçbir legal ve illegal yapı kendilerini devletin yerine koyarak hüküm veremez, yorum yapamaz ve devlet demokratik hukuk ilkeleri dışında temsil edilemez. Devlet adına konuşacak bir kurum varsa bu sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.

Bir organize suç örgütü lideri içinde intihar, cinayet ve kokain ticareti olmak üzere çok ağır ithamlarla bazı devlet yetkililerini de suçlarken bugün 25. gün, Cumhurbaşkanı ve devlet yetkilileri kamuoyuna açık ve net ifadelerle bir savunmada bulunmamışlardır.

Sayın İçişleri Bakanı iki televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda kendisine yönelik itham ve iddialara cevap vermek yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanı olarak bana ve iktidar yetkililerine açık itham ve hakaretlerde bulunmuştur.

Bugün biz TBMM’ye gelerek devletimizin itibarını ve milletimizin vicdanını zedeleyen bu gelişmeler karşısındaki tutumumuzu açık ve net bir dille ifade etmek istiyoruz. Kamu düzenine sadık kalarak anayasal hakkımızı kullanıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Bahçeli ve Perinçek’in ifadelerine dayanarak bugün İçişleri Bakanı’nı sahiplenme yoluna gitti. Eğer suçsuz olduğuna inanıyorsa bunu ilk günde ifade etmeliydi, ilk günden olayları açıklığa kavuşturmalıydı.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin