‘Davutoğlu’na gönderdiği ikna heyeti başarısız olunca Erdoğan saldırıya geçti’ iddiası

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, 5 Aralık tarihinde kendisini ziyaret eden AKP’li eski milletvekillerine, “Bana yapılan her şeyi şimdiye kadar sineme çektim özellikle bir ilim yuvasına bir bilim yuvasına yapılan operasyonu ben bir türlü hazmedemiyorum” dedi.

Davutoğlu’nu, İstanbul’daki ofisinde 5 Aralık tarihinde AK Parti 26. Dönem bazı İstanbul milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 9 kişiden oluşan bir grup ziyaret etti.

Tarafsız Haber Ajansı’nın aktardığı habere göre, görüşme akşam saatlerinde gerçekleşti. Davutoğlu, AKP’li eski milletvekillerinin de içinde olduğu grupla yaklaşık 5 saat görüştü. Eski vekiller, ziyarete ilişkin, “Biz kendimiz geldik, kendi inisiyatifimizi kullandık” dedi.

Edinilen bilgiye göre, eski vekiller “bu sürecin böyle gitmeyeceğini, birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini, hep beraber hareket edilmesi gerektiğini” ifade etti.

Edinilen bilgiye göre Davutoğlu da, “Bana yapılan her şeyi şimdiye kadar sineye çektim, bana yapılsın, bana yapılmaya devam etsin. Özellikle bir ilim yuvasına bir bilim yuvasına yapılan operasyonu ben bir türlü hazmedemiyorum. Olmayacak bir işi bu hale bilerek getiriyorlar. Eften püften şirketleri kurtarıyorlar, bir ilim yuvasına darbe vuruyorlar. Bunu ben hazmedemiyorum” dediği ve sitem ettiği öğrenildi.

Davutoğlu’nun kurmayları ise ziyarete ilişkin, “Büyük bir ihtimalle beyefendi tarafından gönderildi bu ekip” iddiasında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın, “Burada Halk Bankası’nın adeta bir dolandırılması söz konusu” açıklamasına da Davutoğlu cephesi, “Bu olaydan sonra çıktı, bu konuşmayı yaptı” yorumunu yaptı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin