Darbe üssünü bombalayan pilotları da ‘darbeci’ yapıp, tutukladılar!

15 Temmuz darbe girişimine içinde erlerin olduğu 2-3 bin askerin katılmasına rağmen o geceden bu yana binlerce asker TSK’dan atılıp, hapse gönderildi. Bu askerler arasında o gece evinde olan ve olaydan hiçbir haberi olmayan binlerce asker bulunuyor. Kasıtlı ihraçlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Eski Hava Kuvvetleri Savcısı Emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, darbecilerin üs olarak kullandığı Ankara’daki Akıncılar Hava Üssü’ne bombalayan 5 pilotun da sözde F… üyeliğinde tutuklandığını söyledi.

CNNTürk’ün 15 Temmuz programına katılan Üçok, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’a Akıncılar Üssü’ne neden geç müdahale edildiğini sorduğunu belirterek şunları söyledi: “Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal, 15 Temmuz gecesi Akıncılar’a neden geç müdahale edildiği hakkında, o esnada güvenecek pilot bulamadıklarını söyledi. Ancak sadece 5 pilot bulabildiklerini ve sabah saat 4 buçukta müdahale edebildiklerini anlattı” dedi. Üçok ayrıca, edindiği çarpıcı bir iddiayı da dile getirerek, “Darbe üssünü bombalayan bu 5 pilot da daha sonra F… üyeliğinden tutuklanıyor” şeklinde konuştu.

2 YORUMLAR

 1. Millet zannediyordum
  Sürüp güdülenleri
  Hep hayra yoruyordum
  Yanlış gidilenleri

  Bugün bakıyorum da, yokmuş ortak bir değer
  Hüsn-ü zan ettiklerim, insan değilmiş meğer!

  Helak olan kavimler
  Türkler kadar azmadı
  Böylesi alçaklığı
  Kadim tarih yazmadı

  Kitlesel bir aymazlık, din maskeli Tiran var
  Zalimin şekli mü’min, elinde de Kuran var!

  Bir destan ki tiyatro
  Susturuldu hakikat
  Haince bir senaryo
  Memata düştü hilkat

  Elbet anlaşılacak, kim kahraman kim hain
  Zulme göz yumanlara, dosttur şeytan-ı lain!

 2. Halk nezdindeki destek ve itibarı, muhalefetin de desteğini almış olması sebebiyle, şimdikininden daha fazla olması kuvvetle muhtemel, hatta Cumhurbaşkanlığı da yapmış biri, basit bir ziyaretinin bile üstünü örtmeye çalışıyorsa siz korkunun seviyesini düşünün… Darbe tiyatrosundaki rolleri, darbecileri darbelemek olanların bile darbecilikten yargılandığı bir düzende, kim yarınından emin olabilir ki? İşin daha da kötüsü, AKP’nin bir yarısı diğer yarısını “F…öden” suçlasa, kendilerine zarar gelmemesi koşuluyla AKP dahil her kesimden alkışlayacaklar var. AKP’nin ve hatta MHP’nin hepsi “F…cü” olarak suçlanıp ceza görse, CHP’si, HDP’siyle neredeyse bütün muhalefet alkışlayacak. Garipliklerden biri CHP, AKP’yi “F…ö’ye destek olmakla” suçlarken, AKP’de Kılıçdaroğlu ekibini “F…cü” olmakla suçluyor. (Bu arada AKP’nin, bütün CHP’yi değil de sadece Kılıçdaroğlu’nu ve ekibini suçlaması, ilm-i siyaset açısından bu işi daha iyi bildiğini gösteriyor. Çünkü CHP’nin kendi içindeki muhalefete de koz veriyor…) AKP, HDP’yi de “F…cü olmakla suçluyor. Buna dağlardaki PKK’lılardan destek verenler de var. Aslında sanırım milletin düşürüldüğü bu duruma PKK ve millet düşmanlarından başka sevinen yoktur. En kötüsü böyle bir durumda biri de çıkıp, “ya zindanlara atılan bunca masum, hangi suçundan dolayı içeri atıldı?” diye de soramıyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin