‘Damat ekonomiden zerre kadar anlamıyor!’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin ekonomi politikalarına ilişkin olarak bazı eleştirilerde bulundu. Akşener, “Vatandaş altın günü yapıp konu komşusunu çağıramıyor, vallahi damat ekonomiden zerre kadar anlamıyor” dedi.

Ekonomik krizi ve vatandaşın cebine yansıyan enflasyonu hükümetin görmezden geldiğini anlatan  Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu. “Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir ” diyen Akşener, “Muhtarlarımız, belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz hepsi bu. Herkes güzel gönlüne yatan adaya destek versin” dedi.

SİZİ GİDİ FAİZCİLER SİZİ!

Akşener, hükümetin kötü yönetimi ve ekonomideki kötü gidişatı sosyal medya hesabından eleştirileriyle de sürdürdü. Twitterdan, “Sığınmacılara 230 milyar! Kodamanlara 320 milyar! Faize 117 milyar! Gel de rahmetli Erbakan Hocayı anma. Ne güzel söylemişti bunlar için; ‘Sizi gidi faizciler sizi!’

Akşener’in parti grubunda yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Her kötülüğün yerine bir iyiliğin geldiği bereketli bir yıl olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyor her partinin çalışmalarında başarılar diliyorum.  2019 yılında inşallah zulüm ortadan kalkar, açlık azalır. Aziz milletim, geçtiğimiz hafta yine şehitler verdik. Ruhları şad olsun milletimizin başı sağ olsun. İktidar ülkeyi öyle bir yönetiyor ki bırakın geleceği konuşmayı 2018’e nereden başladı neler yaşadık ve nereye geldik.

YARGIYI TEK ADAMA BAĞLADILAR; BEKA DEDİLER

Geçen yılın en önemli siyasi olayı 24 Haziran seçimiydi milletimizin idaresi mührünü vurdu ve biz de mecliste yerimizi aldık iyi ki varsınız cesur insanlar iyi ki varsınız. Biz ömrümüz boyunca hakikati haykırdık Allah ömür verdiği sürece de haykırmaya devam edeceğiz. Yeni sistemde kriz olmayacak dediler. Hiçbir aksamayacak Türkiye uçacak dediler. Bütün kararları bir kişinin aldığı yargının tek bir beşere bağlandığı sistemi Türkiye’nin bekası olarak anlattılar. Sonuç tam tersi oldu. İYİ Parti olarak haklı çıktık maalesef haklı çıkmasaydık.

ENFLASYON YÜZDE 20’LERİ AŞTI, İŞSİZLİK REKOR KIRIYOR

Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir. Muhtarlarımız, belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz hepsi bu. Herkes güzel gönlüne yatan adaya destek versin. 16 yıl aradan sonra enflasyon yine yüzde 20’lerin üstüne çıktı, işsizlik rekor kırıyor, krizi durdurmak için ciddi bir çalışma ve program yok. Pansuman tedbirlerle seçime kadar oyalamaya çalışmayın. Atlattık, dengeledik, hedeflere ulaştık diyorlar ama pazara çıkınca durum böyle değil. Çarşıya pazara çıkanlar o günü atlatmanın derdinde.

DAMAT ZERRE KADAR ANLAMIYOR
Vatandaş evinde altın günü yapıp konu komşusunu çağıramıyor. Vallahi damat ekonomiden zerre kadar anlamıyor. Ama bu şartlarda ayakta kalabildiği için milletimizin her ferdi vallahi billahi bunların hepsinden daha iyi ekonomist. Bu pahalılıkta üç kuruş parayla ev geçindirmek neymiş, çocuk nasıl okutulurmuş damat gelsin milletimizden öğrensin. Ama damat çok iddialı, atlattık, dengeledik bir de hedefleri tutturduk demez mi?

DOLAR TAHMİNİ 4 LİRAYDI; ŞİMDİ 5.4LİRA
Dolar tahminin 4 liraydı yıl sonunda dolar 5.4 lira. Sen bir pazara çıksana, markete gitsene. Neyi tutturdun efendi? Şampiyonluk vadedip bitime iki hafta kala kesin küme düşeriz diyorsunuz. 1 Ocak 2018’de bir dolar 3.76 liraydı bugün 5.4 lira. Papaz yok, ambargo yok, Trump’tan tweet yok, Putin’den tehdit yok. Demek sorun hükümetmiş. Ama haksızlık etmeyelim, bir avuç para babası büyüdükçe büyüdü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin