Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Uçan araçlarla dünya liderliğine oynayacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye’nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımlar var. Uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’da Ankara’daki ATO Congresium’da kurulan Verimlilik Teknoloji Fuarı’na katıldı. Oktay burada yaptığı konuşmasında, artık yapay zeka, otonom araçlar, robotik üretim sistemleri, artırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çığır açan yeni ve yenilikçi teknolojilerin insanın hayatının birer gerçeği haline geldiğini ifade etti.

Fuat Oktay, konuşmasında ‘uçan arabalardan’ söz etti. Oktay, kendileri için elektrikli otomobilin sadece otomobilden ibaret olmadığını ifade etti. Şöyle konuştu: “Elektronikte, otonomda ve bilişimde sektöre lokomotiflik yapacak ve aynı şekilde gelişmiş olan yan sanayiye lokomotiflik yapacak ayrı bir sektörün ayağa kaldırılması. Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye’nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımlar var. Yani uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz.”

5 YORUMLAR

  1. Allah alayınızın belasını versin. Utanma arlanma yokmu? Milletimizin gözlerinin içine bakarak yalan söylemeye devam ediyorsunuz. İla Cehenneme Zümara

  2. Uçmayan araçlarla ümmetin liderliğine oynadığınıza göre uçanlarla dünya, hesaplarla galaksi, hayallerinizle uzay liderliğine oynamanız da doğal yani!

  3. “Uçan arabalarla dünya liderliğine oynayacağız” demiş. Gerçekten demişse yorumum:
    Şu “pudra şekeri” ve “Venezüella peyniri” müptelalığından bir kurtulabilseniz, müptezelliğinizin seviyesini kendiniz de görüp utanacaksınız ama… Heyhat!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin