Bu da oldu; Covid’li kadın özel tulumla mahkemeye getirildi, tutuklandı

Bursa’da akıl almaz bir olay yaşandı. Koronavirüs testi pozitif çıkan ev hanımı Serpil Can, özel tulum giydirilerek mahkemeye çıkarıldı. İki çocuk annesi Can, 14 Ekim’de tutuklandı. Can’ın, Yenişehir Devlet Hastanesi’nin mahkum koğuşunda kaldığı öğrenildi. Bir tanığın ifadesine dayanılarak 14 Ekim’de tutuklanan Serpil Can, Bank Asya hesabı, ByLock ve kapatılan eğitim kurumlarında SSK kaydı olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

Bold Medya’dan Sevinç Özarslan’ın haberine göre Bursa’daki evinde 13 Ekim 2021’de gözaltına alınan Serpil Can, kontrol için götürüldüğü hastanede koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen mahkemeye beyaz renkli koronavirüs tulumu giydirilerek getirildi.

Görüntülerde Serpil Can, Bursa 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne önünde ve arkasında tek sıra halinde iki görevli eşliğinde getiriliyor. Bursa Yenişehir Cezaevine gönderilen Can’ı cezaevi yönetimi, hasta olduğu için kabul etmedi. 33 yaşındaki Serpil Can şu anda Yenişehir Devlet Hastanesi’nin mahkum koğuşunda kalıyor. Hastaneden ailesine verilen bilgiye göre sağlık durumu iyi.

EŞİ DE TUTUKLANMIŞTI, İKİ ÇOCUĞU VAR

Aynı zamanda şeker hastası olan Can’ın tutuklanmadan önce evinde grip şikayetiyle yattığı belirtildi. 4 ve 7 yaşında iki çocuğu bulunan Serpil Can’ın eşi Mehmet Can, Kasım 2016’da tutuklandı. O günlerde ikinci çocuğuna hamile olan Serpil Can doğum için gün sayıyordu, 45 günü kalmıştı. 18 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılan ve 8 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Mehmet Can da ev hapsinde bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin