Çoruh Nehri’nde yüzen tabutlar korkuttu!

Bayburt’ta Çoruh Nehri üzerinde yüzen tabutları gören vatandaşlar korkulu anlar yaşadı.

Bayburt şehir merkezinden geçen Çoruh Nehri’nde yüzen tabutları gören vatandaşlar korku içinde polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıtalar nehirde yüzen tabutları kıyıya çekti. Yapılan inceleme sonucu tabutların içi boş olduğu anlaşıldı.

Polisin yaptığı araştırma sonucu tabutların, yurt dışından uzun zaman önce geldiği ve imha edilmesi için muhtar tarafından bir vatandaşa teslim edildiği öğrenildi. Tabutlarda koronadan ölen kimsenin taşınmadığını ifade eden muhtar, vatandaşlardan özür diledi.

MUHTAR ÖZÜR DİLEDİ

Tabutları bir mahalle sakinine imha etmesi için verildiğini belirten Kaleardı Mahallesi Muhtarı Arif Kalekahyası, ‘‘Yurt dışında vefat eden vatandaşların getirildiği tabutlar mahalle mezarlığımızın girişinde uzun süredir bekliyordu. Mahalle sakinlerimiz bunların kaldırmasını istedi. Ben de mahalleden bir arkadaşımıza bir şekilde değerlendirmesi için tabutları almasını söyledim. Sanırım arkadaşımızın işine gelmemiş ve cahilce bir karar vererek ve nereye gideceğini hesap etmeden Çoruh Nehri’ne atmış. Bu tabutlarla gelen cenazelerin korona virüsünden ölen insanlara ait olmadığını da belirtmek isterim. İkisi uzun süre önce gelmiş, biri ise yakın zamanda kalp krizinden ölen bir vatandaşımıza ait tabutlar. Yaşanan bu yanlış ve istenmeyen olaydan dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyorum.’’ diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin