College des Etoiles’da açılış heyecanı

Belçika’da eğitim alanında hizmet veren College des Etoiles’da açılış heyecanı yaşandı. Törene Fransızca Eğitim Bakanı Caroline Desir ve Bütçe Bakanı Frédéric Daerden de katıldı.

Bakanlığın finanse ettiği 16 yeni sınıfın açılış töreninde kurdeleyi iki bakan ve okul yetkilileri birlikte kesti. College des Etoiles son 5 yılda öğrenci sayısını ikiye katlayarak 460 öğrenciye hizmet vermesiyle dikkat çekiyor. Yeni sınıflar ile daha fazla öğrencinin kaliteli eğitim alması sağlanacak.

Okul yöneticilerinden Kayhan Elitok’un okulun projelerini anlatmasının ardından bakanlara plaket taktim edildi. Plaket töreniyle devam eden ziyarette, bakanlar çalışmaların kapsamı hakkında bilgi aldı. Eğitim Bakanı Caroline Desir ve Bütçe Bakanı Frédéric Daerden daha sonra sınıflara ziyaretler yaparak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Okulun verdiği eğitimden memnun kaldığını belirten Eğitim Bakanı Caroline Desir ve beraberindeki Bütçe Bakanı Frédéric Daerden projelerin entegrasyonundan dolayı okul yönetimine teşekkür etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin