Çocuklarını ve eşini AKP’li vekilin korumaları ve akrabalarının saldırısında kaybeden anne: Uykumda bile ağlıyorum!

İki oğlu ve eşi, AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve akrabalarının saldırısı sonucu öldürülen anne Emine Şenyaşar konuştu. Şuruç’taki olayın ardına iki yıl geçmesine rağmen acıları taze olan Senyaşar, uykusunda bile ağladığını söyledi.

Bir yandan evini çekip çevirmeye çalışan anne, diğer yandan da üç öksüz çocuğunu büyütüyor. Emine Şenyaşar şunları söylüyor: “Yaralılarımızı hastanede öldürdüler, böyle bir vahşet nereden görülmüş. Duvarlar bizim kanımızla sıvandı” diyen Şenyaşar, “Hacı’yı (Eşi) hastanede yanımda öldürdüler. Bıçakla koyun gibi kestiler. ‘Hepsini öldürün’ diye bağırıyorlardı. Adil’imin vücudunda 12 ayrı silahta sıkılmış 18 mermi çıktı.”

“Bize yapılan zulüm anlatılmaz. Bu zulmü kaldıramıyoruz. Ailemin yarısından fazlasını öldürdüler. Celal’imin çocukları kimsesiz kaldı, babasız kaldı. Haxlo, bizden ne istiyor. Neden yakamızdan düşmüyor?”

‘Hastanede öldürdüler’

Yeni Yaşam’a konuşan anne Şenyaşar, “Bu zulmü kaldıramıyoruz, yeter yeter! Adil’imi götürdüler, Celal’imı götürdüler. Adil’i yere koydular, Celal’i yere koydular, Hacı’yı yere koydu. Kim görmüş yaralıların hastanede öldürüldüğünü? Kim görmüş insanların kanı ile hastane duvarlarının boyandığını. Çocuklarımın kanı ile hastane duvarları boyandı. Bu nasıl devlet, bu nasıl adalet? Bu nasıl vicdan, bu nasıl vicdan? Adil’imin vücudunda 18 kurşun çıktı. Celal’imi bıçaklarla parçalamışlar. Yanımda Hacı’nın boynunu bıçak dayayıp kurban gibi kestiler. Bu nasıl hükümet, bu nasıl devlet? Yeter bu zulmü daha fazla çekemeyiz. Oğlum iki yıldır hücrede, o da orda ölecek. Savcıya gidiyoruz bizi kovuyor, polis peşimizde, nereye gitsek bizi izliyorlar. Oğlum da orda ölecek. Yeter Haxlo, bizden ne istiyor? Neden peşimizi bırakmıyor? Evimi yaktı, ailemi dağıttı. Biz üç kişi kaldık. Biz de ya kendimizi öldüreceğiz ya da adalet gelsin. Oğlumu bıraksınlar, o suçsuz. Evine gelsin, çocukları ortada kalmış. Benim ailemden üç kişiyi hastanede öldürdüler, onları neden tutuklamıyorlar? Dükkânda vurdunuz, hastanede neden vuruyorsunuz!?”

Emine Şenyaşar, şimdi 9 Temmuz’daki duruşmayı bekliyor. Eğer adil bir karar çıkmasa bu defa Ankara’da eylem yapacaklarını söylüyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız

Olayın geçmişi

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 tarihindeki genel seçim sürecinde AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının Şenyaşar ailesine ait işyeri ve hastanedeki saldırısında esnaf Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Celal ve Adil hayatını kaybetmişti. Olayda Yıldız’ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız da hayatını kaybetmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin