Çocuk koruma derneğinin başkanı, kendi oğlunu ‘istismar’dan tutuklandı

Çocukları ‘tacizden koruma’ amacıyla kurulan bir derneğin başkanı Erhan N., 8 yaşındaki oğlunu ‘istismar etme’ suçundan tutuklandı. Hakkında dava açılan baba suçlamaları kabul etmezken iddianamede çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı, cinsel istismar suçunun oluştuğu belirtildi.

Hürriyet gazetesinin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye dayandırdığı habere göre, çocukları cinsel istismardan korumak hedefiyle kurulan derneğin başkanı olan Erhan N., 2 yıl önce eşinden ayrıldı. Mahkeme Erhan N.’nin çocuğuyla her ay 2 kez görüşmesine karar verdi.

Cep telefonuyla sürekli oynayınca anne şüphelendi

11 Şubat günü annesi, oğlunun sürekli cep telefonuyla oynaması üzerine, “Bunlar zararlı” diyerek uyarıda bulundu. Çocuğun cevabı ise “Madem zararlı babam neden bana öyle şeyler izlettiriyor?” şeklinde oldu.

Durumdan şüphelenen anne, oğlundan babasının neler izlettiğini anlatmasını istedi. Çocuk, çıplak kadın ve erkeklerin olduğu videoları izlettiğini anlattı. Annenin, oğluna babasının farklı bir yerine dokunup dokunmadığını sorması üzerine çocuk ‘özel bölgelerine’ dokunduğunu belirtti. Anne 14 Şubat’ta karakola giderek şikâyette bulundu. Ankara ÇİM’de çocuğun beyanı alındı.

Baba iddiaları reddetti, ancak çocuğun anlatımları…

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 26 Şubat’ta tutuklanan Erhan N. ifadesinde suçlamaları reddetti. Erhan E., oğluna cinsel içerikli video izletmediğini ve şehevi duygularını tatmin amacıyla oğlunun özel bölgelerine dokunmadığını savundu. 27 Şubat’ta, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede şu değerlendirme yapıldı:

“Mağdurun aşamalardaki istikrarlı, samimi, ısrarlı ve herhangi bir tereddütte mahal bırakmayan beyanları, mağdurun şüpheliye iftira atması için ortada geçerli bir sebep bulunmayışı nazara alındığında, şüphelinin kişisel ilişki tesisi sırasında oğlu olan mağdura evinde müstehcen içerikli görüntülerin yer aldığı videoyu izletmek, ardından müstehcenlik ve çocuğun cinsel istismarı suçlarını oluşturulduğu kanaatine varılmıştır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin