Önce Clinton çifti ile Obama’nın evi, sonra Beyaz Saray: “ABD bombalı paket haberleri ile sarsıldı”

Amerika Birleşik Devletleri’nde eski başkanlara yönelik arka arkaya bombalı paket haberleri geldi. Bill ve Hillary Clinton çiftinin evine gönderilen bir pakette patlayıcı cihaz bulunduğu duyuruldu. Ardından ABD’nin bir diğer eski başkanı Barack Obama’nın da evine bombalı paket gönderildiği belirtildi. Sonrasında ise Beyaz Saray’a gönderilmeye çalışılan bombalı paketin yakalandığı belirtildi.

ABD’li yetkililer, Bill ve Hillary Clinton çiftinin New York’taki evine gönderilen bir paketin içerisinde bomba bulunduğunu açıkladı. Paketin içerisine yerleştirilen bombanın, geçtiğimiz pazartesi günü ABD’li milyarder yatırımcı George Soros’a gönderilen bomba ile benzer özellikler taşıdığı belirtildi.

ABD gizli servisi CIA, önceki başkan Barack Obama’nın Washington’daki evine de bombalı paket gönderildiğini duyurdu.

Olayın ardından ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama yaptı ve Beyaz Saray’ın bu iki olayı da ciddi şekilde ele aldığını belirtti. CNN International kanalı, Beyaz Saray’a gönderilen bir bombalı paketin engellendiğini iddia etti.

TIME WARNER CENTER TAHLİYE EDİLDİ

CNN çalışanı Eric Levenson, CNN’in de bulunduğu New York’taki Time Warner Center’ın da şüpheli bir paket sebebiyle tahliye edildiğini Twitter hesabından duyurdu. Levenson, olay yerine çok sayıda polisin geldiğini yazdı.

New York Polisi’nin, binaya gönderilen bombayı etkisiz hale getirdiği açıklandı.

İkiz gökdelenlerden oluşan Time Warner Center, 230 metre yüksekliğinde ve 55 kattan oluşuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin