CHP’li belediyenin ekmek dağıtması yasaklandı!

Muğla İl Hıfzısıhha Kurulu, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ekmek dağıtmasını yasakladı. Kararda ekmek dağıtımının yalnızca valilik, kaymakamlık, vefa sosyal destek grubu ile muhtarlar vasıtasıyla yapılacağı belirtildi Muğla İl Hıfzısıhha Kurulu, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ekmek dağıtmasını yasakladı.

İSTANBUL’DA ÖNCE ENGELLENDİ SONRA İZİN VERİLDİ

31 ili kapsayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlara etmek dağıtmak isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne de yasak getirildi. İstanbul’da ise İBB’nin Halk Ekmek araçlarının ekmek dağıtması önce engellendi, ardından İstanbul Belediyesi ile Valilik arasında yapılan görüşme sonunda engelleme kaldırıldı.

30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının duyurulmasının ardından CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri yurttaşın ekmek ihtiyacını karşılamak için hazırlıklar yaptı.

Ekmek dağıtımı yapacak araçlar ve personel belirlenerek çalışmalar yürütüldü. Ancak Muğla İl Hıfzısıhha Kurulu, aldığı kararla ekmek dağıtımının yalnızca valilik, kaymakamlık, vefa sosyal destek grubu ile muhtarlar vasıtasıyla yapılacağını duyurdu.

Alınan kararla belediyelerin ekmek dağıtımı yapmasının önü kesildi. Cumhuriyet’e konuşan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, karara rağmen CHP’li büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile yurttaşı mağdur etmemek için çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.

ZEYBEKOĞLU: KARAR SİYASİ

Kararın siyasi olduğunun altını çizen Zeybekoğlu, “Korona virüsü ile mücadelede siyaset yapılmaz. Salgınla mücadele ancak akıl, bilim ve bir arada durmak ile yapılır. Biz bu açıklamaya rağmen Muğla’da ekmek dağıtımı dahil bütün hizmetleri vereceğiz. Onlar böyle açıklama yapsalar da teknik olarak tüm halka ulaşmalarına olanak yok. Birlikte mücadele etmezsek kazanamayız. Bütün CHP’li belediyelerimiz bu süreçte halkın emrindedir” dedi. İstanbul’da da İBB Genel Koordinatörü Gökhan Günaydın, ekmek dağıtımına çıkan İBB Halk Ekmek araçlarına polisin engelleme girişiminde bulunduğunu duyurdu. İBB yetkilileri konuyla ilgili olarak İstanbul Valiliği ile iletişime geçtikten sonra araçlara izin verildi. Gökhan Günaydın da “An itibariyle, Halk Ekmek büfelerimize yönelik polis müdahalesi son bulmuştur.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin