CHP’li başkanın işçiye bayram ikramiyesi için borçlanma talebi AKP ve MHP’li üyelerce reddedildi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın işçilere maaş ve bayram ikramiyesi ödemek üzere kaynak oluşturmak için gündeme getirdiği borçlanma isteği Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li ve MHP’li üyeleri tarafından reddedildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, ağustos ayı 1. Oturumu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlık yaptığı oturumda, mevsimlik işçilerin işe alınması, işçilere bayram öncesi ikramiye-maaş ve acil borçların ödenmesiyle ilgili kullanılmak üzere belediye yönetimine borçlanma yetkisi verilmesine dair ek maddeler gündeme eklendi.

Mevsimlik işçilerin işe alınmasıyla ilgili ek gündem maddesi, toplantıda ilk olarak ele alındı ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali açıdan olumsuz bir tablo içinde olan Adana Büyükşehir Belediyesini çalışır hale getirmek için her türlü tedbiri alacaklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, AKP-MHP (Cumhur) ittifakından, işçi alacaklarının ödenmesi, belediyenin önünün açılması ve halka hizmet amacıyla kullanılmak üzere talep edilen borçlanma yetkisinin meclisten geçmesi talebinde bulundu.

Daha önce ilgili komisyonda Cumhur İttifakı’nın üyelerince reddedilen borçlanma yetkisi, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de yine aynı üyelerce reddedildi. Böylece Kurban Bayramı öncesi, Başkan Karalar’ın, işçiye ikramiye, tam maaş ve acil borçların bir kısmının ödenmesine yönelik isteği karşılıksız kaldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin