Cezaevindeki Melek Çetinkaya’ya gardiyanlardan keyfi uygulama: ‘İnşallah buradan çıkmazsın’

Akit TV’de katıldığı bir programda söyledikleri bahane edilerek gözaltına alınan ve geçtiğimiz 17 Temmuz tarihinde tutuklanan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’ya cezaevinde gardiya zulmü yaşatılıyor.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu anne Melek Çetinkaya’nın telefon hakkı ihlâl edildi. Gardiyanlardan biri hakkını arayan Çetinkaya’ya, “İnşallah buradan çıkmazsın.” dedi.

Haftalık telefon görüşmesi için gardiyan ve annesi arasında çıkan tartışmayı sosyal medya hesabından duyuran Rüveyda Çetinkaya şahsi Twitter hesabında, “Saat 4’te hatırlatıyor gardiyanlara. Biz işimizi biliyoruz diyor. Saat 5 oluyor. Bir kez daha söyleyince niye erken söylemedin geçti hakkın, konuşamazsın diyor. Tartışıyorlar. İnşallah çıkamazsın buradan diyor. Siz kimsiniz, ne hakla!”

Annesinin ilaç kullandığını ve ilacının verilmediğini belirten Çetinkaya, “Annem ilaç kullanır, ilk hafta içemiyor, etkisiyle başı dönüyor, sonra ilacı doktor yazıyor, her gün düzenli içerken bugün muadili denerek çok daha büyük bilmediği bir ilaç veriyorlar, içmek istemiyor, zorla içiriyorlar ve şu anda midesi bulanıyor.” ifadelerini kullandı.

“ABİMİN MEKTUBU ULAŞMADI”

Melek Çetinkaya’nın İstanbul Silivri Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan oğlu Hava Harp Okulu 1’inci sınıf öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesine yazdığı mektup 15 gün geçmesine rağmen hala Rüveyda Çetinkaya, “Abim ilk gün mektup atıyor anneme. Daha sonra gönderenlerin mektubu gittiği halde abimin mektubu hâlâ ulaşmamış.” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Taha Furkan Çetinkaya…
    Darbe tiyatrosunda Harp Okulu 1. sınıf öğrencisiymiş…
    Harp Okulu 1m sınıf öğrencileri kaç yaşında olurlar?
    Bu çocuğa isnat olunan suçlar varsa, bu suçları işlerken kaç yaşındaydı?
    Taha Furkan’a özgürlük…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin