Cezaevindeki kızı için seslendi: ‘Can pazarı yaşanıyor; katiller tahliye ediliyor, benim yavrumun günahı ne’

İstanbul Bakırköy Kadın Cezaevi’nde Kovid-19 salgını artarak devam ederken 29 kişinin kaldığı B4 koğuşunda kızı bulunan Sema Maral, yetkililere seslendi.

Maral, “Katiller, uyuşturucular tahliye edildi. Benim yavrum suçsuz günahsız, tutuklandığında öğrenciliği daha yeni bitmiş yavrum neden bırakılmıyor. Sağlığından endişe ediyoruz, sesimizi duyun artık” diyerek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e seslendi.

Diğer yandan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu mahpuslarda koronavirüs belirtileri olduğu halde test yapılmadığı ve revire çıkarılmadıkları da ortaya çıktı.

Sema Maral, 31 aydır tutuklu kızıyla dün yaptığı telefon görüşmesini de Twitter hesabından paylaştığı videoda anlattı.

 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e seslenen Maral, “Kızım Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde 31 aydır tutuklu. B4 koğuşunda kalıyor. Dün telefon görüşümüz vardı. Herkesin hasta olduğunu söyledi. Halsizlik, eklem ağrısı, ateş, ishal olduğunu ama revire çıkarılmadıklarını test yapılmadığını söyledi. Evlatlarımızı orada ölüme mi terk ettiniz? Neden test yapılmıyor?” dedi.

28 yaşındaki kızının kronik nefes darlığı sorunu olduğunu belirten Maral, “Çocuğumun kronik hastalığı var, bahar aylarında nefes alamıyor, çok endişeliyim. Adalet Bakanı, hak ihlali gören bize söylesin diyor. Bunlardan haberiniz yok mu?” diye sordu.

Aynı koğuşta müvekkili Fatma Saadet Yılmazer’in de kaldığını söyleyen avukat Sümeyra Bulduk ise Twitter hesabından şunları yazdı: “Bakırköy Cezaevinde müvekkilim Fatma Saadet Yılmazer’in de tutuklu bulunduğu B4 koğuşunun tamamının korona olduğu, yataktan dahi kalkamadıkları, yüksek ateşleri olmasına rağmen test yapılmadığı ve revire dahi çıkarılmadığı söyleniyor. Siz korumak, yaşatmak nedir bilmez misiniz? Suçsuz yere özgürlüğünden mahrum ettiğiniz her insanın sağlığını korumakla yükümlüsünüz. İnsanlar canlarıyla uğraşıyorlar, aileleri ise perişan! Reviriniz ve revir doktorlarınız süs diye durmuyor orada!”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin