Cezaevinde tutsak 83 yaşındaki Yusuf Pekmezci yoğun bakıma kaldırıldı

Birçok rahatsızlığı bulunmasına rağmen cezaevinde tutulan İzmir’in tanınmış hayırsever esnaflarından 83 yaşındaki Yusuf Pekmezci yoğun bakıma kaldırıldı.

Aynı zamanda alzheimer hastası olan Pekmezci’nin kızı Şeyma Pekmezci, babası için dua istedi.

Şeyma Pekmezci Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Buca Kiriklar cezaevinde olan babam #YusufBekmezci şu anda hastanede yoğun bakimda.. Allah rızası için dualarınızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“GÜLEN’İ SEVERİM, ONA TERÖRİST DİYEMEM”

Ömrünü ve mal varlığını eğitim hizmetlerine adayan Yusuf Pekmezci, 3 yıl süren aramaların ardından kaldığı evde yakalandı. Yandaş medya, ilk dakikadan itibaren Pekmezci’nin ‘Cemaat’in üst düzey yöneticisi’ olduğunu yazdı. Kendi halinde bir hayat süren Pekmezci için ‘Kadim abi’ ve ‘irşatçı’ gibi yakıştırmalar yapıldı. Haberlerde, gözaltına alındığı evde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere tutulan 300 bin TL için de ‘kripto yardım’ ifadeleri kullanılarak aldı oluşturulmaya çalışıldı.
Pekmezci, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinde, “Kendisiyle geçmiş yıllarda İzmir’de bir Kur’an kursu kurduk. Fethullah Gülen Hocaefendi’yi severim. Ona terörist diyemem. Çünkü hiçbir terör faaliyetini görmedim. Bank Asya’ya hiç para yatırmadım. Hesabım da yoktu. Çocuklarım da Hizmet Hareketi okullarında okumadı.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin