Cezaevinde çıkan babası tarafından öldürülmüştü: 9 yaşındaki Ceylan’ın cenazesinde anne feryadı

Gaziantep’te, cezaevinde çıkan babası Müslüm Aslan tarafından 2 kardeşinin gözü önünde hortumla dövülerek öldürülen 9 yaşındaki Ceylan Aslan toprağa verildi. Anne Rukiye Aslan cenazede, “Cani baban utansın” diyerek gözyaşı döktü.

Olay, geçen hafta cuma günü Güzelvadi Mahallesi’nde meydana geldi. İşsiz olan Müslüm Aslan, geçen yıl 31 Mayıs günü tartıştığı 3 çocuğunun annesi olan eşi Rukiye Aslan’ın boğazına bıçak sapladı. Yaralanan kadın hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan Müslüm Aslan ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Geçen yıl 4 Kasım günü tahliye olan Müslüm Aslan, yaklaşık 2 ay önce Ocaklar Mahallesi’ndeki babaevine dönen eşinden 3 çocuğunu alarak kendi evine götürdü.

Kendi evinde çocuklarına sık sık şiddet uygulayan Müslüm Aslan, son olarak geçen cuma günü büyük kızı Ceylan’ı hortumla dövdü ve hareketsiz kalınca da 155’i arayarak durumu anlatıp, diğer çocukları Yusuf İlker (7) ile Bünyamin’i (5) alarak kendisinden boşanmak için dava açan Rukiye Aslan’ın evine bıraktı. Müslüm Aslan’ın ihbarının ardından eve giden polis, kanlar içerisindeki Ceylan’ı ambulansla hastaneye kaldırırken, kaçan babayı da bir parkta yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltındaki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Müslüm Aslan, tutuklanarak cezaevine konuldu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin