Cezaevinde 40 kilo verdi, ağır hastalıkları var ama tahliye edilmiyor

Isparta’da dört yıla yakın süredir tutuklu olan Bekir Bayram’ın, geçen hafta koğuşta bayıldığı ortaya çıktı. Cezaevinde kalbine stent takılan, 40 kilo kaybeden, 3-4 ay önce de koronavirüs geçiren Bayram’ın ağlayarak ailesinden yardım istediği ifade ediliyor. Gülen Hareketi’ne yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanan Bekir Bayram, Isparta 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iki kez Amerika ziyareti ve tanık ifadelerine dayanılarak 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası Yargıtay tarafından onaylandı.

Bold Medya’dan Sevinç Özarslan’ın haberine göre Bekir Bayram 2 Kasım 2017’den beri Isparta Kapalı Cezaevinde tutuklu. 72 yaşında. Kalp yetmezliği, yüksek tansiyon ve şeker hastası. Geçen hafta koğuşun tuvaletinde düşüp bayıldı. İdrar yollarında kanama olan ve vücudunda morluklar oluşan Bayram hastaneye kaldırıldı.

AĞLAYARAK YARDIM İSTEDİ

Dizlerindeki menisküs yırtıkları nedeniyle ayakta duramıyor. Ayaklarını sürüyerek, zorlukla yürüyebiliyor. Kontrol için sürekli tekerlekli sandalyeyle hastaneye götürülüyor. Her hastane dönüşü karantina koğuşuna koyulan Bayram, dün eşiyle yaptığı telefon görüşünde ağlayarak yardım istemiş. Bayram eşine, “Avukata durumumu anlatın. Beni buradan çıkarsınlar, ev hapsi versinler, 4-5 ay iyi olayım, sonra yine gireyim.” diyor.

Ispartalı Bekir Bayram, yardımseverliğiyle tanınan bir isimdi. Özellikle yoksul öğrencilerin üzerine titrerdi.

CEZAEVİNDE KALBİNE STENT TAKILDI

Kalbi yüzde 40 çalışan Bekir Bayram’a cezaevine girdikten bir yıl sonra kalp yetmezliği nedeniyle stent takılmıştı. 130 kilo olarak hapse giren Bayram, dört yıl içinde 40 kilo kaybetti. 3-4 ay önce koğuşta da koronavirüs kapan Bayram, yaşlı ve kronik hastalıkları olan bir mahpus olarak hapiste yaşam mücadelesi veriyor.

Isparta’da babasının butik otelinde çalışarak SSK’dan emekli olan Bekir Bayram, gençliğinde boya badana ve inşaat işleri yaparak geçimini sağladı. Bir dönem de Libya’da işçi olarak çalıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin