Çevik Bir infaz erteleme için Adli Tıp Kurumu’na getirildi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos’ta cezaevine giren, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası kararlarının onaması sonrası haklarında tutuklama kararı verilen emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında olduğu 14 emekli general cezaevine girmişti.

Generallerin ilerlemiş yaşları nedeniyle yaşadıkları sağlık sorunları, infaz erteleme ihtimalini gündeme getirmişti. Sağlık sorunları olan emekli generaller Çetin Doğan ve Vural Avar için de Adli Tıp Kurumu’na sevk kararı alınmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. “Bir gün erdogan ve suc ortaklari adalete hesap verecek” diye hayal kuranlara bu haber kapak olsun. Bunlar yaslari 70-80 olana kadar her türlü hukuksuzlugu mübah görür/yapar, sonra birileri güya hesap sorar! Bunlar haberde oldugu gibi cok ender olarak hapse atilir, o da senin benim gibi 8 kisilik kogusta 43 kisi kalmazlar. 7 yildiz otel konforunda 3-5 gün misafir edilir, her türlü istekleri emir telakki edilir, evinde misafir agirliyor gibi istedigi zaman misafir agirlar, yedigi önünde yemedigi arkasinda. Sonra canlari sıkılınca infaz erteleme ile normal hayatlarina dönerler. (Kenan evreni hatirlar misiniz? Marmaristeki villasinda cani sıkıldıkca nü yaparak hayatini tamamladi, Allah adaleti ile muamele etsin. )

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin