‘Çete kurmaktan’ soruşturma açılan Yargıtay üyesi Aydıner’in haberlerine erişim engeli

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner, eski MİT mensubu Mehmet Ali Bal, Nizamedin Kahramanoğlu ve avukat Fatih Turhan’ın, bir iş kadınının şirketinin yüzde 25’lik hissesini almak için düzen kurdukları iddiasıyla soruşturma başlattığını içeren T24’ün haberine, yayımlandıktan 12 saat sonra erişim engeli geldi.

Tamamen suç duyurusu dilekçesi esas alınarak yazılan haberle ilgili kararı, daha önce Bakırköy’de savcılık yapan Yargıtay üyesi Aydıner’in talebi üzerine Bakırköy 4. Sulh Ceza Hâkimliği verdi.

T24’ün aktardığına göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın işleme koyarak soruşturma başlattığı dilekçe, Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner’in el yazısını taşıyan bazı evrak ve telefon mesajlaşmalarını da içeriyor. Yargının önündeki ve yargıya ilişkin olarak kaleme aldığı haber ve dosyalarla da bilinen T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu’nun imzasıyla 5 Aralık Perşembe gece yarısı yayına giren haber için, yaklaşık 12 saat sonra, Yargıtay üyesi Aydıner’in “kişilik haklarının ihlal edildiği” iddiası eşliğinde yaptığı başvuru üzerine Bakırköy 4. Sulh Ceza Hâkimliği’nce erişim engeli kararı verildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin