Cengiz Holding’e sosyal medyada soğuk duş! Reklam filmi dislike rekoru kırdı

Yandaş müteahhit Mehmet Cengiz’in “meyve veren ağaç taşlanır” reklamı binlerce kişi tarafından dislike edildi. Cengiz Holding’in YouTube hesabından yayınlanan videoya “Kurulduğumuz ilk günden itibaren bir ağacı şirket felsefemiz yaptık” notu düşüldü

Dünyada en fazla devletten ihale alan ilk 10 şirket arasında olan AKP’nin gözde yandaş şirketi Cengiz Holding, YouTube’da yayınladığı reklam filmiyle gündem oldu.

Yaklaşık 540 abonesi bulunan şirketin YouTube kanalındaki video, 230 binden fazla kişi tarafından izlendi ve 35 bin “dislike” aldı.

Hayat Ağacı isminin verildiği reklam filminde, “meyve veren ağaç taşlanır” teması işleniyor.

Küçük bir çocuğun yaşlı bir adamla birlikte ektikleri ağacı anlatan filmde, dedenin “En zor şey meyve veren ağaç olmaktır. Taşlamak isteyen çok olur” sözleri dikkati çekiyor.

Filme, “Kuruluşumuzun üzerinden 40 yıl geçmiş olsa bile, Cengiz Holding’in kuruluş felsefesi çok daha önce 1970 yılında ortaya çıktı” notu düşülerek, “Kurulduğumuz ilk günden itibaren bir ağacı şirket felsefemiz yaptık. Cengiz Holding olarak, bugüne kadar, üstlendiğimiz her işi, her zaman memleket menfaatlerini ön planda tutarak hayata geçirdik. Her zaman bu ülkeye ve insanlarına fayda yaratacak, toplumun her katmanına dokunacak projeler geliştirerek, Türkiye’nin gurur duyacağı bir şirket olma vizyonu ile çalıştık. Bizim işimiz de gücümüz de bu memleket” denildi.

Geçen günlerde TBMM ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2021 yılı elektrik enerjisi alım ihalesini, Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding’in aldığı belirtilmişti.

1 YORUM

  1. İyi reklam, kötü malın batışını hızlandırır…

    Çok garip, bu gerçekten Cengiz Holding’in youtube sayfası mı?

    Yani sadece 576 (beş yüz yetmiş altı) abonesi mi var !?
    En eskisi 28 bin tık almış, 11 video yüklenmiş sayfaya.
    Sadece 2 gün önce yüklenen video ise 247 bin izlenmeyi geçmiş ve 39 bin dislike’ı geçmiş bile… (21.12.2020 Berlin saati: 10.55)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin