Cemil Çiçek’in kızı ve damadından konkordato başvurusu

Batık şirketlerin konkordato başvuruları sürüyor. Eski Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in kızı İclal Cicioğlu ve damadı Zeynel Anıl Cicioğlu konkordato başvurusunda bulundu.

Ankara 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı’nda çıkarılan karara göre, eski Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in kızı İclal Cicioğlu ile damadı Zeynel Anıl Cicioğlu için konkordato talep edildi.

Sözcü’nün haberine göre, aynı zamanda Zeynel Anıl Cicioğlu’nun Yönetim Kurulu’nda olduğu ADT Demir Akaryakıt İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti ve Palas İnşaat Sanayi Tic. A.Ş konkordato talep etti.
Mahkeme şirkete ve şahıslara yönelik geçici mühlet süresi verdi. Bu durumda hem sahışlara hemde firmalara herhangi bir haciz işlemi uygulanamayacak.

Palas İnşaat, yurt içinde ve yurt dışında kamu, tüzel ve özel şahıslara ait gayrimenkuller üzerine her türlü konut, villa, site, işyeri, alışveriş merkezi, plaza, fabrika gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

Uluslararası lojistik firması Taha Kargo konkordato istedi

Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan bir başka davada Taha Kargo’nun yanı sıra, şirketin yöneticilerinden Emin ve Şebnem Taha için de konkordato talebinde bulunuldu. Mahkeme 14 Aralık itibariyle şirkete üç aylık geçici mühlet verdi.

1994’te kurulan şirket, Fortune dergisi tarafından Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında gösterilmişti. 2014 itibarı ile Türkiye’de 20, Irak’taysa 40 şubesi bulunan şirket Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2017 verilerine göre, lojistik sektöründe Türkiye ihracatında 14’üncü sıradaydı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin