Cem Yılmaz’dan Erdoğan’a üstü kapalı gönderme: ‘Eğer hasta olmazsak doktor da olmaz’

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözlerini üstü kapalı eleştirdi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sosyal medyadan paylaşımda bulunan Cem Yılmaz, ağır çalışma şartları ve ücret nedeniyle istifa ederek yurtdışına veya özel hastanelere geçen hekimlere tepki gösteren Erdoğan’ın sözlerini üstü kapalı eleştirdi.

Cem Yılmaz, “Tüm hastaların 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyorum. Doktorlar ile ilgili bir şey söylemeyeceğim. Eğer hasta olmazsak doktor da olmaz lütfen hasta olmayalım. Eğer elele….ver…neyse” mesajını paylaştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Saray’da kadın muhtarlarla bir araya gelen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doktorların özel sektörü tercih etmesi ve yurt dışına gitmesine ilişkin şöyle konuşmuştu:

“Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Doktorlar az para aldığı için ayrılıyorlar, değerli kardeşlerim samimi konuşuyorum dost acı söyler ama gerçeği söyler bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan yetiştiren bu devlet değil mi? E? Bu devlet sizi okuttu yetiştirdi en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Ama şimdi az para veriyormuş. Sordum en az alan ne alıyordur? 8 bin 9 bin, en yüksek alan 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha yüksek verdiği için oralara kaçıp gidiyorlar. Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle davet ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Doktorluk gibi bir aziz mesleği oraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin