Can Dündar’a ait Özgürüz Radyo’ya ve internet sitesine sansür

Türkiye’de İnternetten yayın yapan “Özgürüz Radyo” ve “ozguruz20.org” internet sitesi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) devreye girmesiyle, mahkeme tarafından erişime kapatıldı.

Gazeteci Can Dündar’a ait olan “Özgürüz Radyo” ve “ozguruz20.org” kapatılmasıyla ilgili RTÜK’ten açıklama yapıldı. RTÜK, Yapılan takip sonucunda hakkında yakalama kararı bulunan Can Dündar’ın yayın yönetmeni olduğu tespit edilen “ozguruz20.org” sitesi kapatıldığını açıkladı.

Sitede “Özgürüz Radyo” ismi altında, canlı ve bir yayın akış çizelgesine bağlı ‘kaçak radyo yayını’ yapıldığını öne süren RTÜK, konuyu mahkemeye taşıdı. İnceleme sonrası mahkeme, ilgili radyo yayınının durdurulmasına karar verdi ve internet sitesine erişim engeli getirdi.

Can Dündar: Hükümet şimdi de yurt dışı yayınları engellemeye çalışıyor

Diğer yandan euronews Türkçe’ye konuşan Can Dündar, “Türkiye’de medyayı tamamen kuşatma altına aldığını düşünen Hükümet, şimdi de yurt dışından yapılan yayınları engellemeye çalışıyor” açıklamasında bulundu.

Sitelerinin geçen sene de Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde kapatıldığını hatırlatan Dündar, “Günümüzün teknolojik olanaklarıyla ve bizlerin kararlılığıyla aşılmayacak bir engel değil bu… Okurumuz, dinleyicimiz, seyircimizle her mecrada buluşmaya devam ettik, ediyoruz, edeceğiz. Adı üstünde: Özgürüz biz…” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin