Can Dündar ve İsmail Saymaz’a tepki yağdı: Sahte demokratlar!

HABER | İLKER DOĞAN

Gazeteci Can Dündar ve İsmail Saymaz’ın, katıldığı bir televizyon programında ‘katliam için liste yaptığını’ söyleyen Sevda Noyan’ı eleştirirken kullandığı ifadeler tepki çekti. Saymaz ve Dündar, söz konusu paylaşımlarında, ‘komşularını öldürmeye hazırlandığını’ söyleyen Noyan’ın eşi Engin Noyan’ın 20 yıl önce çalıştığı Samanyolu Televizyonu’nu darbeci olarak gösteriyordu.

Gasp edilen Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Abdulhamit Bilici, Can Dündar’a tepkisini, “Sevda Noyan ülkenin yandaş kumaşı, bu da muhalifi.” ifadeleriyle gösterdi. Samanyolu TV’de yıllarca program yapan Metin Yıkar ise, “Engin Noyan, Samanyolu Tv’de program yaptı evet. Suç mu, yasak mı, ayıp mı? İki yüzlülüğünüzü böyle her fırsatta ortaya çıkarın.” ifadelerini kullandı.

Eski makyöz Sevda Noyan’ın, yandaş Ülke TV’de katıldığı programda kullandığı ifadeler Türkiye’de infiale neden oldu. Zira Noyan, komşularını fişlediğini, yeni bir darbe girişimi sırasında en az 50 kişiyi öldüreceğini, sitede 3-5 kişiyi belirlediğini ve öldürülecekler listesinin’ hazır olduğunu söylüyordu. Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan’ın sözleri bir adım daha ileri taşıyarak, “İki ayak ayak az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar!” ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de katıldığı programda Seda Noyan’ın hezeyanlarına tepki gösterdi ancak kulandığı ifadeler büyük tepki çekti. Zira Saymaz, Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan’ın 20 yın önce ayrıldığı Samanyolu Televizyonu’nu ‘darbeci’ olarak nitelendiriyordu. Saymaz, “Sevda Noyan, darbeci arıyorsa komşularına değil, kocasına musallat olsun. Kocası iyi bilir darbecileri… Yıllarca SamanyoluTV’de ekmeğini yedi onların….” ifadelerini kullandı. Söz konusu ifadeleri Can Dündar da sosyal medya hesabından alıntılayarak paylaştı.

KEMALİST DARBELERDEN CUMHURİYET GAZETESİ Mİ SORUMLU?

İsmail Saymaz’ın sözleri ve Can Dündar’ın paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekti. Cumhuriyet Gazetesi’nin ‘Genç subaylar tedirgin’ manşeti hatırlatıldı. İşte o tepkilerden bazıları:

Gazeteci Sevgi Akarçeşme: Türkiye’nin en önde gelen entellektüellerinden güya demokrat Can Dündar, rejimin nefret söylemini alıntılıyor. STV’de program yapmak suç mu? Darbeci program yapanlar mı? Suçun şahsiliği diye bir ilke duydunuz mu? O zaman Kemalist darbelerden de Cumhuriyet gazetesi sorumlu olsun!

MEDYADA DARBECİ ARIYORSAN, HASAN CEMAL’İN KİTABINI OKU!
Gazeteci Abdulhamit Bilici: “Sevda Noyan ülkenin yandaş kumaşı, bu da muhalifi. 15 Temmuz kumpasından iki yıl önce boyun eğmediği için susturulan Samanyolu darbeci mi oldu? Medyada darbecilik hastalığnı arıyorsan son çalıştığın gazetede selefin Hasan Cemal’in ‘Kimse kızmasın kendimi yazdım’ kitabına bakmanı öneririm.”

Gazeteci Mahmut Çebi: “Bunların İslamcılardan tek farkı ters simetri oluşları. Biri İstiklal Mahkemeleri diyerek, diğeri 15 Temmuz diyerek asıyor, kesiyor, süründürüyor. Tereyağdaki kıl gibi de hep üstte kalmayı ihmal etmiyor.”

ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN!
Medya Etik Konseyi Başkanı Halit Esendir: “Engin Noyan ilk esi Eser Noyan’la program yaptı. Daha sonra 2000’li yıllarda ayrıldı. Siz ne ahlaksiz adamsiniz  İsmail Saymaz ve Can Dundar hala Cemaat’e nefret kusuyorsunuz. Allah sizleri bildigi gibi yapsın.”

KENDİNİZE YAPILANLARI, BİZE YAPIYORSUNUZ!
STV çalışanı Asım Yıldırım: “Bu mudur! Biz darbeci miyiz Can Bey! Hangi STV çalışanı darbeci! Hangi cemaat mensubu katil! Hangi cemaat mensubunun kim ne kötülüğü görmüş! Ayıp değil mi! Size yafta yapıştıranların yaptığını Siz bize yapmaya utanmıyor musunuz, sıkılmıyor musunuz!”

AHLAKA, HUKUKA SIĞMAZ BU!
Gazeteci Mahmut Akpınar: “Can bey! Bazen demokrat taraflarınızın olduğunu düşünüyorum, paylaşımlarınızı retweetliyorum. Ama çok sürmeden ahlaka, hukuka, insanlığa sığmayacak, taraflı ve önşartlı bir paylaşımla yine hüsrana uğratıyorsunuz. Bu paylaşımın neresini tutalım?”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM
Gazeteci Remzi Meziroğlu: “Can bey Almanya’da benim vergilerimle yaşayıp, içlerinde binlerce masum insanın olduğu bir topluluğu hedefe koyamazsınız. Alman hukuku buna izin vermez. Pazartesi ilk işim sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunmak!”

SÖZDE DEMOKRAT, ÖZDE FAŞİST!
Televizyoncu Metin Yıkar: “Demokrat görünüp, faşistçe yazmak, birini ezeceğim diye diğerlerine saldırmak. İçindekini tutamamak. Samanyolu Tv’de program yaptı evet. Suç mu, yasak mı, ayıp mı? İkiyüzlülüğünüzü böyle her fırsatta ortaya çıkarın. Sizi bir şey sananlar maskelerinizin altındakini görsün.”

PİŞKİN VE İKİYÜZLÜ
Gazeteci Levent Kenez: “Noyan olayı bir kez daha gösterdi ki havuz  gazetecilerini kıskandırır bir şekilde muhalif medyada da Şirin Payzın kadar pişkin, Can Dündar kadar ikiyüzlü, İsmail Saymaz kadar yavşak epey kişi var.”

O ZAMAN SEN DE AJANSIN!
Gazeteci Aydoğan Vatandaş: “Samanyolunda program yapmak Engin Noyan’i darbeci yapmaya yetiyorsa, devletin gizli belgelerini yayimlamak da Can Dundar’i ajan provakator ve terorist yapar.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin