Can Dündar: Haberimiz 1. elden doğrulandı, “MİT Tırları”nı yakalayan savcılar, hakimler bedel ödüyor

Sedat Peker’in 8. videoda Suriye’ye silah sevkiyatını ifşa etmesi, MİT Tırları soruşturmasını gündeme getirdi. Cumhuriyet gazetesinde attığı ‘İşte o silahlar’ manşeti sebebiyle 27,5 yıl hapse çarptırılan Can Dündar, olayın birinci elden doğrulandığını söyledi.

MİT Tırlarını yakalayan savcıların, hakimlerin bedel ödediğini vurgulayan Can Dündar şu açıklamada bulundu:

Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Lafı boşuna söylenmemiş Sedat Peker’in son videosu ve son 6 yıldır bana gazeteme ve meslektaşlarıma aileme ve arkadaşlarıma yaşatılanların asıl nedenin ortaya koydum.

Suçun ortaya çıkmasını ve suçluların yargılanmasını önlemek Tarih 29 Mayıs 2015 değil tamı tamına 6 yıl önce ne demiştik bu silahlar iddia ettiğiniz gibi Türkmenlere değil Suriye’deki Cihatçı örgütlere gidiyor. Ne dediler yalan oldu. O silahlar Türkmen kardeşlerimize gidiyordu. Ne diyor. Şimdi Sedat Peker Benim Türkmenlere yolladığım tırların arasına SADATt kendi tırların ekledi. Benim üzerimden mi? El Nusra’ya silah gönderdiler.

Biz bunu yazdık diye başımıza gelmedik kalmadı sorgulandık. Yargılandık. Hapsedildik ki kurşunlandık ve ailemizden ayrı kaldık. Sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan aynı imiz kaldı. Ne de cemaatçiliğimiz infaza da az kalmıştı.

Cezaevindeyken gelen bir yazılı mesajı hiç unutmuyorum. Sen vatana ihanet ettin asılmayı hak ettin diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz? Sedat Peker. Sonunda o haberden dolayı 27 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldım. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil o tırları yakalayan savcılar yargıçlar da ödediği araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de. Gerçek ortaya çıktı ama gerçeğin tamamı ortaya çıkmadı. Henüz herkesin bildiği finale doğru adım adım yaklaşıyoruz. Kim organize ediyormuş bu silah ticaretini SADAT içinde bir ekip diyor. Sedat Peker, SADAT ne Erdoğan’ın saraya başdanışman yaptığı adam tarafından kurulan milis Teşkilatı karşılığında ne anlıyormuş? Kaçak ham petrol diyor. Sedat Peker Peki Bu ticaretin izleri kim veriyormuş? Bu isim veriyor.

Sedat Peker Cumhurbaşkanlığı idari işler Başkanı Metin Kıratlı paralar nereye gidiyormuş? Berat’ın ekibi ne diyor Sedat Peker. Şimdi İpeker’in ima ettiği ama henüz söylemediği şeyi biz söyleyelim. Saray’ı gönderen silah gönderen Saray’ın güvenlik Başdanışmanı parayı tahsil eden Saray’ın idari işler Başkanı Paranın girdiği kasanın sahibi sarayın damadı Sedat Peker sözlerini hep bir sonraki videoda seninle konuşacağız Tayyip abi diye bağladı. Tayyip Abi için uykusuz bir hafta başlıyor. Ben hiç olmadığı kadar huzurla uyuyacağım. Sonunda alnımız açık döneceğiz ülkemize. Siz siz yargılanacaksınız vallahi yargılanacaksınız.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin