Çakıcı’dan Soylu’ya destek, Özdağ’a tepki: ‘Adliye yolu varken sokak kabadayısı gibi şov yaptı’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a isim vermeden tepki gösteren organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Özdağ’ın Cumhuriyet Savcılığı’na gitmek yerine sokak kabadayısı gibi İçişleri Bakanlığı önünde şov yaptığını söyledi.

Süleyman Soylu’nun bir televizyon kanalında Ümit Özdağ için “Operasyon çocuğu. Muhatap almam onu. Hayvandan daha aşağı bir adam.” ifadelerini kullanmasının ardından yaşanan polemiğin ardından İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmeye çalışan Özdağ polis tarafından engellenmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından Alaattin Çakıcı da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sahip çıktı. Bahçeli’nin özel çabasıyla tahliye edildikten sonra Türkiye’yi terk ederek ABD’ye yerleşen Alaattin Çakıcı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan sığınmacı polemiğinde Soylu’ya destek verdi.

İsim vermeden Özdağ’ı sokak kabadayısı olmak suçlayan Çakıcı, “Böyle bir süreç yaşanırken batı ve okyanus ötesinin Soros ile yakın teması olan bazı milletvekilleri bu zor süreçte çizmeyi aşmıştır” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çakıcı şu ifadeleri kullandı:

‘‘Ülkemizin kuzeyinde dünya ateş çemberinden geçerken, güneyimizde de hala PKK ve terörist dinci örgütlerin tehlikesi devam etmektedir. Batı ve okyanus ötesi, batılı sivil toplum örgütleri ve Soros Rusya’yı Ukrayna bataklığına soktu. Ukraynalılar milli mücadele vermektedir. Rusya’nın da kendine göre haklı nedenleri var ama orantısız güç kullanan Ruslar kendileriyle akrabalık bağı olan Ukraynalılar ile savaşmaktadır. Amerika ve batı ekonomik ve silah yardımı yapmak suretiyle Ukrayna’yı ikinci bir Afganistan’a çevirmek için hem Rusya’yı hem de Ukrayna’yı bir bataklıkta birbirlerine yedirtiyorlar. Biz devlet olarak her ikisine de tarihi bağlar ve komşu olmamızdan dolayı eşit mesafedeyiz.

“SOKAK KABADAYISI GİBİ ŞOV YAPMAKATADIR’’

Böyle bir süreç yaşanırken batı ve okyanus ötesinin Soros ile yakın teması olan bazı milletvekilleri bu zor süreçte çizmeyi aşmıştır. Biri birine hakaret ettiyse Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet eder. Ne yazık ki milliyetçi damardan beslenen, partisine ihanet edip ayrı parti kuran, profesörüm diyen, adliyenin yolu varken bir sokak kabadayısı gibi arkasına birilerini alarak İçişleri Bakanlığı önünde şov yapmak kaydıyla kendisine de yine Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü ocaklarında yetişip, bir hanımefendinin peşine takılıp yuvasını terk eden geçmişte de kardeş kadar yakın olduğum İyi Parti’li milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi’ne veryansın etmektedir. Her ikisi de milliyetçiyim der. İsteyerek veya istemeyerek CHP ve HDP ‘ye hizmet etmektedirler.

“SOROS’UN BORAZANINI ÇALMAKTADIR”

Dünya şu an bir kaosun içerisindedir. Akıllı bilim adamları, siyasetçiler ve milletvekilleri bu kaosta devletin ve milletin yanında yer alması gerekirken gelecek seçimler için Soros’un, okyanus ötesinin ve Avrupa Birliği’nin borazanını çalmaktadırlar.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Umit Ozdagin meydan okumasi, ozellikle kendi mahallelerinde “soysuza” iyi dokundu herhalde…zokayi cikaetmak icin herbi taraftan ugrasip duruyorlar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin