Büyükelçi Karlov’un katili polis, Nurettin Yıldız’ın sohbetlerine gidiyormuş

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın, Nureddin Yıldız’ın sohbetlerine katıldığı ortaya çıktı. Hürriyet’ten Nurettin Kurt’un haberine göre, Nurettin Yıldız’ın Hacı Bayram Camisi’ndeki sohbetlerine katılan Altıntaş’ın, toplantılara eski ev arkadaşı ile gittiği belirtiliyor.

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, Kızılcahamam’daki AKP kampında Gençlik Kolları’na verdiği eğitimler ve “6 yaşındaki çocukla evlenilebilir” sözleriyle tartışılan bir isim. Yıldız, “6 yaşında çocukla evlenilebilir”, “(Çalışan kadınlar) fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor”, “Kadın spiker izlemek günahtır”, “Kadınlar dayak yedikleri için sabaha kadar şükretmelidirler” gibi açıklamalarıyla sürekli gündeme geliyor.

Nurettin Yıldız, Anadolu Ajansı’na verdiği bir röportajda, “Cumhurbaşkanımız’dan tutun, toplumun her kademesindeki mümin insanlara destek vermeyi imanımın bir gereği olarak görüyorum. Bu nedenle iktidardaki siyasi partiye yakın gördükleri için de saldırıyor olabilirler. Beni yıpratıp, siyasete bir zarar vermeyi amaç edinmiş olabilirler” demişti.

‘İşte ordu işte komutan’

Sinop’ta protesto edilen Nurettin Yıldız, Samsun’da İhsan Şenocak’ın talebeleri tarafından tekbirlerle karşılanmıştı. Küşük kalabalık, ”İşte ordu işte komutan’ sloganları atmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin