Büyükada’da HDP standına bıçaklı saldırı: Yaralanan partiliyi polis ters kelepçe ile gözaltına aldı

İstanbul Büyükada’da HDP stantına saldıran gruba müdahale eden Sedat Şahin isimli partili bıçakla yaraladı. Şahin daha sonra 4 yerinden yaralı olduğu halde ters kelepçe takarak gözaltına aldı. Stant görevliSİ bir diğer HDP’li Vedat Demir de yaralandı.

Jinnews.com.tr’in haberindeki iddiaya göre, İstanbul Büyükada’da ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) stantına bir grup tarafından saldırıda bulunuldu. Taylan Kulaçoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre, HDP stantını dağıtan ve yakmaya çalışan gruba müdahale eden Sedat Şahin isimli partili 4 yerinden bıçaklandı.

Yaralı halde gözaltına alındı

Taylan, sosyalmedyada hesabından, “Arkadaşımız 4 yerinden yaralı olduğu halde ters kelepçe vurularak götürülmüş, ağır yaralanan diğer arkadaşla birlikte 30 dakikaya yakın ambulansı beklemiştir. Erdoğan’ın ‘HDP Barajı geçmemeli, mahallelerde markaja alacaksınız, markaja’ diyerek ne demek istediğini anlayın…” diye yazdı.

‘Önceden planlanmış’

Ayrıca salıdırıyı düzenleyenlerin ada dışından geldiği bilgisini paylaşan Taylan, olay yerinden hiç video ve görüntü olmamasının da önceden planlanan bir saldırı olduğunu düşündürttüğünü belirtti. Taylan, “Gelenler ada dışından gelen profesyonel tipler, standı dağıtmak için gelmişler. Tek bir kamera kaydı yok. Olay olduktan sonra toplanan kalabalığa Büyükada Emniyet Müdürü’nün ‘24 hazirandan sonra hepiniz göreceksiniz’ diye tehdit etmesi, oynanan oyunun büyüklüğünü ortaya koyuyor” diye yazdı.

Öte yandan yaralı halde gözaltına alınan Sedat Şahin’in durumu hakkında da bir bilgi edinilemedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin