Büyük İstanbul otogarı, İSPARK’a devrediliyor

İstanbul'un yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu, güvenlik zaafiyeti ve hukuksuz otopark ücretiyle sürekli gündemde olan Büyük İstanbul Otogarı'yla ilgili önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

İstanbulluların en büyük sorunlarından biri olarak bilinen ve otopark ücretiyle hiç gündemden düşmeyen Bayrampaşa’daki otogarla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İBB Meclisi, otogarın otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş.’ye devredilmesini görüştü. Maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor.

İstanbul’un yeni başkanı Ekrem İmamoğlu, bakımsızlığı ve fahiş otopark ücretleriyle sürekli gündemde olan 15 Temmuz Şehitler Otogarı’yla ilgili önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. 4 Mayıs itibariyle otogarın 25 yıllık işletme süresi dolmuş, yani otogarı işleten Avrasya Terminal İşletmeleri’nin sözleşmesi sona ermişti. Bayrampaşa Otagarı’nın taşınması bile gündeme gelmişti.

İLK TOPLANTIDA GÜNDEME GELDİ

Yenilenen İstanbul seçiminin ardından ilk kez toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde otogarla ilgili 39 farklı teklif sunuldu. Sunulan tekliflerin arasında Büyük İstanbul Otogarı otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş.’ye devredilmesi teklifi de yer aldı. 38’inci sırada yer alan maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor. Otopark, 20 dakikaya kadar ücretsiz olmasına rağmen ücret tahsil edilmesiyle sık sık gündeme geliyordu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin