Burhan Kuzu: “Tayyip Bey herkese makam verdi bir tek bana vermedi”

Eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini söyleyerek, “Ben üç dönem de Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelinen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorun da yok. Ben dobra bir adamım” diye konuştu.

Yeni Akit gazetesine konuşan Kuzu parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı eleştirdi: “Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz.”

Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, “Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir” dedi.

1 YORUM

  1. Kaç paraymış bu borç ya! Söylesinler verelim… Davutoğlu için değil. Kapatılmaya çalışılan nihayetinde bir universite olduğu için verelim. Üniversiteleri kapatılan insanlar olarak, bizlerin yaşadıklarını onlar yaşamasın, bizim çocuklarımızın çektiklerini onların çocukları çekmesin diye verelim…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin