Burada koruma dayağı yok: Kanada Başbakanı kendini bağırarak eleştiren kişiden böyle özür diledi

Kanada’yı etkisi altına alan şiddetli yağış geçtiğimiz hafta  3 eyaleti sular altında bıraktı. Ontario, New Brunswick ve Québec eyaletlerinde bulunan nehir kenarlarındaki yerleşim yerlerinin birçoğu su baskınlarından olumsuz etkilendi.

Sel mağdurlarını ziyarete Québec- Gatineau’ya giden Kanada Başbakanı Justin Trudeau, iklim değişikliğinden dolayı tekrarlayan su baskınlarının Kanada’nın yeni bir gerçeği olduğunu söyledi. 2017 yılında yine bir sel baskını olduğunu ancak bu yılki su yüksekliğinin daha az olduğunu belirtti. Sel tahliye merkezini ziyaret eden Trudeau, ziyaretleri esnasında kum torbalarını paketleyen Kanada Silahlı Kuvvetleri askerlerine de yardım etti.

İşte bu noktada kısa bir süre kum torbası taşıyıp sonra fotoğraf çektirip alandan uzaklanan Başbakan Trudeuu’ya bir yöre sakini sert tepki gösterdi. Korumaların kibarca araya girmesine rağmen sözlerine devam eden adamın yanına daha sonra Kanada Başkanı geldi. Tepkisi devam eden adama durumu izah eden Trudeau, o kişiden özür diliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin