Bulut’u öldüren eski eşe ağırlaştırılmış müebbet talebi: Görüntülere de yayın yasağı geldi

Kırıkkale’de 38 yaşındaki Emine Bulut’un Fedai Baran tarafından 18 Ağustos Pazar günü bir dönercide bıçaklanarak öldürülmesinden sonra eski eş hakkında iddianame hazırlandı. Saldırgan hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenerek, canavarca hisle tasarlayarak insan öldürme suçundan iddianame düzenlendi.

Baran eski eşini bıçakladıktan sonra bindiği taksicinin üzerindeki kanı sorması üzerine, ‘Hayvan kestim” cevabını vermiş. Diğer yandan Emine Bulut’un ölüm anına ilişkin görüntülere de yayın yasağı getirildi.

Fedai Baran için Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yapıldı. Şüpheli hakkında daha sonra da  canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme suçundan Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesince iddianame düzenlendi ve ağırlaştırılmış müebbet cezası talep edildi.

Emine Bulut’un katili ‘gider paşa gibi yatarım’ diye mesaj atmış

Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının gözleri önünde öldüren eski eşi Fedai Varan’ın cinayetten kısa bir süre önce Bulut’a ‘Gider paşa gibi yatarım, hiç sıkıntı değil’ diye mesaj attığı iddianameye yansıdı.

Fedai Baran

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Varan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianamede tanıkların beyanlarına yer verildi.

İddianamede, Varan’ın daha önce de Bulut’a hakaret etmesi sebebiyle, Kırıkkale 4. Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davasının görüldüğü, buna ilişkin kararın dosya arasına alındığı, dosya kapsamında şikayetten vazgeçme sebebiyle düşme kararı verildiği belirtildi.

Olayla ilgili tanık ifadelerine yer verilen iddianamede tanıkların “şüphelinin eylemi gerçekleştirdikten sonra ‘Bana çocuğumu göstermiyor, kahpeyi öldürdüm, herkes duysun’ şeklinde bağırdığını belirttikleri” kaydedildi.

İddianamede yer alan tanık beyanlarına göre, “şüpheli ile maktulenin bir kafeden ayrıldıktan sonra şüphelinin maktuleyi bir süre takip ettiği, ardından takibi bıraktığı, bu esnada maktule whatsapp uygulaması üzerinden ‘Gider paşa gibi yatarım, Emine hiç sıkıntı değil, ne olacaksa olsun gider yatarım’ diye mesaj attığı” belirtildi.

Savcılık iddianamesinde, tartışma esnasında Varan’ın verdiği ifadede iddia ettiği gibi Bulut’un şüpheliye yönelik herhangi bir hakaretinin olmadığının tanık beyanlarından anlaşıldığı vurgulandı.

Varan’ın “tasarlayarak ve canavarca hisle adam öldürme” suçunu işlediği ve şüphelinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmesi talep edildi.

*** 

Emine Bulut’un ailesi: “Hepimiz acısıyla kavrulmuş bir haldeyiz”

Emine Bulut’un bir akrabası, Bulut’un 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından daha önce de rahatsız edildiğini söyledi. “Hepimiz acısıyla kavrulmuş bir haldeyiz” dedi.

Emine Bulut’un kardeşi Kazım Bulut, DHA’ya verdiği röportajda, şüphelinin düzenli olarak alkol ve uyuşturucu kullandığını söyledi. Bulut, cinayetin yaşandığı gün şüphelinin ablasına çocuğunu görmek istediğini söylediğini, bunun üzerine buluştuklarını, sonrasında da tartıştıklarını aktardı.

Emine Bulut’un kardeşi Kazım Bulut

Emine Bulut’u takip eden Fedai Varan’ın daha sonra bindikleri dolmuştan indikten sonra bir dükkana doğru çektiğini söyledi. “Sonra kimse de müdahale etmiyor, olay oluyor” diye konuştu.

Bulut, “Ben biliyorum, bu adam ne ceza alırsa alsın af çıktığında hapisten çıkar. Çıktığında tekrar aramızda olacak. Böyle karaktersizler ancak ve ancak idamla yargılanmalı, bunların hakkı idam” dedi.

Emine Bulut’un BBC Türkçe’ye konuşan bir yakını “Bu bir duyarsızlık, sesimizi duyun artık” diyerek tepkisini gösterdi.

“Bu rezilliği temizledim”

Dönerci dükkanının çevresindeki esnaf, BBC Türkçe’ye Emine Bulut’un bir kız çocuğu ile dönerci dükkanına geldiğini, saldırganın da kendisini takip ederek içeri girdiğini söyledi. Esnafa göre, olay sırasında iki kişi arasında bir tartışma yaşandı.

Çevredeki dükkanların birinde çalışan bir esnaf, “Tartışma esnasında kadın adamı sakinleştirmeye çalışıyor, ancak çok uzamadan adam direk boğazına 1-2 darbe vuruyor, sonrasında da soğukkanlı bir şekilde bir araca binerek ayrılıyor” diye konuştu.

Başka bir kişi, saldırganın olay yerinden ayrılırken “Bu rezilliği temizledim” dediğini söyledi.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı Emine Bulut’un, kaldırıldığı Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Kırıkkale Barosu’nun BBC Türkçe’ye verdiği bilgiye göre, şüpheli, olaydan sonra bir taksiye binerek gittiği Kızılırmak Nehri yakınında alkol aldığı sırada gözaltına alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, cinayetle ilgili soruşturma ve kovuşturma aşamasına müdahil olunması için dilekçe verildiği, iki hukuk müşavirinin görevlendirildiği bildirildi. Bakanlık, cinayete tanık olan 10 yaşındaki kız çocuğunun yakınlarının yanında bulunduğunu ve bakanlık psikologlarının gözetiminde olduğunu bildirdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin