“Bülent Kökoğlu’nun başörtü videosu” yeni bir Kabataş provokasyonu mu?

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başörtülülere hakaret içerikli video çektiği gerekçesiyle dün gece gözaltına alınan Bülent Kökoğlu ile ilgili ortaya çıkan bilgiler ‘provokasyon’ ihtimalini akıllara getirdi.

İktidar medyasının “Utanmaz adam, başörtülülere kin kustu”, “Başkan Erdoğan’a da küfür etmiş” başlıkları ile hedefe koyduğu Kökoğlu’nun sosyal medyaya yansıyan genel profili ‘dindar bir portre’ çiziyor.

Havuz medyası ve AKP iktidarının, provokasyon kokan bu hadise üzerinden seçime iki gün kala yeni bir “Kabataş yalanı” gündeme getirebileceği konuşuluyor.

Son derece dindar bir profil çiziyor

Twitter’da Bülent Kökoğlu isimli şahsın önceki paylaşımları yayınlandı. Bu paylaşımlara göre Kökoğlu, “ATV müdavimi, namaz kılan, 30 bin zikir çeken, ayet ve sure paylaşıp ‘bunları okuyun’ diyen, ayrıca kendini ‘şifacı’ olarak tanıtan” bir dindar kişiliğe sahip.

Böyle birinin seçime 3 gün kala Atatürk Havalimanı’nda başörtülülere hakaret yağdıran bir video çekip yayınlaması, ardından gözaltına alınması ve olayın havuz medyasınca köpürtülerek haber yapılması provakasyon ihtimalini güçlendiriyor.

8 Mart’ta ezan üzerinden denenmiş ama tutmamıştı

Havuz medyası ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, feminist kadınların 8 Mart’taki Taksim yürüyüşünü “Ezana hakaret” diye lanse etmiş ve bunu seçim meydanlarında kullanmıştı. Ancak sosyal medyada paylaşılan görüntülerle “Ezana hakaret” iddiasının yalan olduğunun ortaya konulması ile toplumda infial oluşmasının önüne geçilmişti.

İşte Bülent Kökoğlu’nun sosyal medyada gündeme getirilen önceki paylaşımları:

Kılıktan kılığa giren bir şarlatan

Ayrıca sosyal medyada yayılan görüntüler Kökoğlu’nun sadece dindar bir görüntü vermediği kılıktan kılığa giren bir ‘şarlatan’ oluğunu ortaya çıkardı. Kökoğlu kimi zaman Atatürkçü bir CHP’li, kimi zaman alkolik bir küfürbaz, kimi zaman da elleriyle şifa dağıtan bir hipnozcu rolü oynuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin