‘Bülent Eczacıbaşı, silahlı adamlarıyla şantiye bastı’ iddiası; Holding’den açıklama geldi

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı’nı Bodrum’da bir şantiye silahlı adamlarıyla bastığı ve çalışanları tehdit ettiği iddia edildi. Yaşananlar telefon kamerasıyla kayda alındı.

Diğer yandan Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada, “Bülent Eczacıbaşı, bölgede ruhsatsız olarak yapılan inşaatın görevlileri tarafından ‘burası özel arazi’ denilerek engellenmek istenmiş ve bu nedenle tartışma yaşanmıştır” dendi.

Medyaradar’ın haberine göre, Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı, halk plajını özel plaj haline getirme, plaja giden kamu yolunu demir kapıyla engelleyip, halkın kullanımına açık olması alanı vatandaşların girişine kapatma, kaçak iskele ve yine kendi arazileri içindeki 10’a yakın kaçak yapıyla gündeme gelmişti.

Uydu görüntüsü üzerinden belgelenen olay üzerine, hem Bodrum Belediyesi’ne hem de CİMER’e suç duyurusunda bulunulmuştu. Eczacıbaşı’nın konuya dair açıklaması ise “Zaten imar affı başvurusunda bulunduk” şeklinde olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi’nin girişimiyle sahili kapatan duvarın yıkıldığı öğrenilirken, ‘Eczacıbaşı’nın komşu şantiyeleri silahlı adamları ile bastığı ve şantiye çalışanlarının cep telefonlarının gasp edilmeye çalışıldığı’ iddiasıyla ilgili görüntüler gündeme geldi. Görüntülerde, çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” ifadeleri dikkat çekiyor.

Görüntülerde aynı çalışanın “Polise şikayet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Et” yanıtını vermesinin ardından Bülent Eczacıbaşı’nın silahlı adamları ve Oya Eczacıbaşı, komşu şantiyedeki çalışanın elindeki telefon almaları ve görüntüleri silme çabaları dikkat çekiyor.

Eczacıbaşı Holding’den açıklama

Görüntülerin sosyal medyaya yansıması üzerine Eczacıbaşı Holding’den açıklama yapıldı.
Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Bazı sosyal medya hesaplarında, ‘Eczacıbaşı Cennet Koyu’nu kapatmak isteyince olay çıktı’ başlığıyla yayınlanan içerikler, hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Söz konusu olayda, Bodrum’daki kendi arazisine ulaşmak için tek yol olan ve kamu mülkiyetinde bulunan araziden geçmek isteyen Bülent Eczacıbaşı, bölgede ruhsatsız olarak yapılan inşaatın görevlileri tarafından ‘burası özel arazi’ denilerek engellenmek istenmiş ve bu nedenle tartışma yaşanmıştır. Konuya ilişkin adli süreç devam etmektedir”

2 YORUMLAR

  1. Meğer saygın aile dediklerimizin hepsi de paçoz ve mafyaymış. Biz de, hep olduğu üzere ciğeri beş para etmez adamlara kıymet vermişiz.
    Damat bakana övgüler dizen Güler Sabancı, şike davalarında toplumun gözünün içine baka baka yalan söyleyen Ali Koç, şimdi de bu olay. Zorlu holdingi zaten ‘Cevher’ detaylı anlattı. Yazıklar olsun. Bir yanda haramilerin el koyduğu Koza, Boydak ve diğer aile şirketleri, bir yanda bu ‘saygın aileler’. Saygın denilen bu aileler yapılan bütün haramilikleri seyrettiler. Ama anlaşılan sadece seyretmemişler. Bir tanesi bile gık diyemedi mı? Bu arada Mustafa Koç neden öldü?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin