Bu insanlar nerede? Yusuf Bilge Tunç, Gülistan Doku, Hurmüz Diril, Mehmet Bal, Hüseyin Galip Küçüközyiğit!

Yusuf Bilge Tunç 606, Gülistan Doku 453, Hurmüz Diril 450, Mehmet Bal 434, Hüseyin Galip Küçüközyiğit 95 gündür ortada yok. Türkiye’de son yıllarda artan kaçırılma ve kaybetme vakaları her ne kadar AKP’nin yayın organına dönen TRT’de meşru gösterilmeye çalışılsa da kayıp yakınları zorla kaybedilen insanların ortaya çıkarılması için haykırmaya devam ediyor.

‘TEŞKİLAT’ ADAM KAÇIRMAYI MEŞRU GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndaki görevinden 15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, Ankara’nın göbeğinde 6 Ağustos 2019’da siyah transporterla kaçırıldı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) adam kaçırma operasyonları meşru gösterildiği TRT’nin ‘Teşkilat’ dizisindeki gibi bir siyah transportera atılan Yusuf Bilge Tunç’tan 606 gündür haber alınamıyor. Emniyet, savcı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı dahil tüm resmi kurumlara başvuran Tunç ailesi hiçbir sonuca ulaşamadan eli kolu bağlı ‘Teşkilat’ın keyfinin yetmesini bekliyor.

AKP rejiminin unsurları tarafından ortadan kaldırılan bir başka kişi de KHK’lı eski Başbakanlık Raportörü ve hukukçu Hüseyin Galip Küçüközyiğit. 29 Aralık 2020’de Ankara’da güvenlik kameralarının bulunduğu bir ortamda kaçırılan ve 95 gündür kendisinden bir daha haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ortaya çıkarılması için kızı Nursena Küçüközyiğit çalmadık kapı bırakmadı. Babasını bir daha görememenin endişesini iliklerine kadar hisseden gencecik bir kızın tüm çırpınışlarına rağmen Hüseyin Galip Küçüközyiğit ortaya çıkarılmadı.

”BABAMI BİR DAHA GÖREBİLECEK MİYİM?”

AKP rejim unsurlarına sesini duyuramadığı için çaresizce sosyal medyadan babasının ortaya çıkarılmasını isteyen Nursena Küçüközyiğit, ‘‘Babamı bir daha görebilecek miyim? Her günün kapanışı bu, sormaktan kaçsam da ümitli olmaya çalışsam da bu. Ben bu soruyu sormak zorunda kalmamalıydım. Kimse bu soruyu sormak zorunda kalmamalı. #HüseyinGalipNerede’’ ifadelerini kullandı.

CEZAEVİNDE OĞLUNU ZİYARET ETTİKTEN SONRA KAYBOLDU

Cezaevindeki oğlunu görmek için 24 Ocak’ta Batman’dan İstanbul’a giden, aynı gün oğlunu ziyaret ettikten sonra Bağcılar’da bulunan akrabalarıyla görüşen Mehmet Bal’dan 434 gündür haber alınamıyor.

EŞİNİN CESEDİ DERE YATAĞINDA BULUNDU

İstanbul Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril’in, Şırnak Beytüşşebap’a bağlı Kovankaya köyünde yaşayan 65 yaşındaki annesi Şimoni Diril ve 71 yaşındaki babası Hurmüz Diril’den 11 Ocak’tan beri haber alınamıyordu. Remzi Diril’in annesi Şimoni’nin cansız bedeni köye yakın bir dere yatağında bulunurken 450 gündür kayıp olan Hurmüz Diril’den bir daha haber alınamadı.

GÜLİSTAN DOKU BULUNAMADI

Tunceli’de, 5 Ocak 2020’de ortadan kaybolan Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan 453 gündür haber alınamıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin