İBB, piyasada 9 liraya satılan kendi şirketi Hamidiye’nin suyunu 9,5 liraya almış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendi iştirakı olan Hamidiye AŞ’nin damaca sularını piyasada 9 liraya satılmasına karşın 9.5 liraya aldığı ortaya çıktı. 31 Mart yerel seçimlerinde İBB’nin başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu’nun üç gündür yönettiği İBB Meclis toplantılarında ortaya çıkan bu yeni bilgi yeni bir tartışma başlattı.

İBB Faaliyet Raporu görüşmelerinde konuyu duyuran Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında gerçekleştirdiği sunumda, “Hamidiye suyun internet sitesine göre 9 lira. Peki biz kaç liradan almışız? 9 buçuk liradan alıyoruz” dedi.

Balyalı, belediyenin kendi iştirakından 65 binden fazla suyu, piyasada 9 liraya satılmasına karşın, 9.5 liradan aldığını da açıkladı.

Tarık Balyalı şu bilgileri paylaştı: “Bir damacana su ne kadar? Hamidiye AŞ’nin internet sitesindeki bilgiye göre 9 lira. Peki biz kaç paradan almışız? 9.5 liradan. Bizim iştirakımız olan Hamidiye Suyu’nu, ki senelerdir maden suyu ihalelerine sokulmadığı eleştirilerini getiriyoruz, ona rağmen inadına inadına bazı şeyler hiç değişmiyor. Arkadaşlar gidip bir tane damacana su alsanız 9 liraya alırsınız. 65 bin tane damacana su alırsanız, 9.5 liraya alırsınız. Bunu gerçekten baştan aşağıya bir akıl tutulmasıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin