Brüksel’deki yardım dernekleri hem hediye dağıttı hem gönülleri kazandı

Belçika merkezli yardım dernekleri Feldactio Aalst, La Tulipe Liège ve Meridian Aalst, huzurevi sakinlerine ile ihtiyaç sahibi çocuklara hem yardımda bulundu hem de gönüllerini kazandı.

Dernekler, bu kapsamda Brüksel’de bulunan Lakedal Huzurevi’ni ve Fedasil Rocourt Mülteci Kampı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Feldactio Aalst Derneği gönüllüleri Lakedal Huzurevi’nden kalan 80 yaşlıya daha önceden planladıkları bir ziyarette bulundu.

Huzurevi yönetimi, salgın nedeniyle yanlarında getirdikleri çiçekleri orada kalanlara bizzat veremeyen gönüllülere, çiçeklerin kendileri adına takdim edileceğini ifade etti.

Lakedal Huzurevi’ne diğer bir ziyareti ise Meridian Aalst Derneği gönüllüleri gerçekleştirdi. Babalar Günü vesilesi ile gerçekleştirilen ziyarette, huzurevinin 17 erkek sakinine çeşitli hediyeler ve ikramlar takdim edildi. Çocukların yaptığı resimler da Babalar Günü anısına verildi.

Gönüllülerin evlerinde hazırladıkları ikramlıklar ise huzurevinin diğer sakinlerine servis edilmesi için yetkililere teslim edildi.

Huzurevi yetkilileri ise Korona tedbirlerinin hafiflemesiyle birlikte dernek üyelerini muhakkak beklediklerini ve daha kalıcı işbirliği için de olmaktan çok büyük mutluluk duyacaklarını açıkladı.

Diğer yandan La Tulipe Liège Derneği’nin gönüllüleri, Fedasil Rocourt Mülteci Kampı’nda bulunan çocukların yaşlarına göre hediyeler dağıttı.

Toplam 0-12 yaş aralığında 40 çocuğun gülümsemesine vesile olunan dernek gönüllülerine, program bitiminde Fedasil görevlileri teşekkürlerini ifade etti.

Yetkililer La Tulipe Derneği’nin farklı organizasyonlarında bulunmak istediklerini aktardı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin