‘Eski eşim bir ay yatıp çıktı, kapımıza dayandı; ben cinayete kurban gitmek istemiyorum’

Kütahya’da yaşayan Nesibe Taşkıran’ın (25) boşandığı eski eşinin cezaevinden çıktıktan sonra kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek çektiği video ile sosyal medyadan yardım istedi. Taşkıran yayımladığı videoda eşinin cezaevinde yeni çıktığını söyledi.

Taşkıran, videoda, “Ben eşimden 3 sene önce ayrıldım. Dört yaşında bir kızımız var. Eski eşim beni halen tehdit ediyor. Küfürler ediyor, ‘Seni öldüreceğim.’ diyor. Bundan bir sene önce kendisinden dayak yedim. Kamera kayıtları olmadığı için 1 ay yatıp çıkmış. Daha dün kapımıza tekrar geldi. Bana küfürler etti. ‘Seni öldüreceğim, seni kimseye yar etmeyeceğim. Senin için 10 sene yatarım.’ dedi. Ben öldükten sonra beni sosyal medyada paylaşsalar ne olur ki? Ben kadın cinayetlerine kurban gitmek istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Videonun sonunda ise eski eşi Veysel S’nin tehdit ettiği görüntüler yer aldı.

Bu videodan ve Taşkıran’ın şikayeti üzerin polis ekipleri, eski eşini öldürmekle tehdit ettiği öne sürülen eski kocayı gözaltına aldı. Öte yandan, şüpheli Veysel S’nin 15 Nisan’da yürürlüğe giren infaz düzenlemesinden önce cezaevinden çıktığı da iddia edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin